img
Home / Biyografi / Müslüm (2018)

Müslüm (2018)

/
198 Views

Müslüm

Orjinal Adı: Müslüm

Müslüm IMDB Puanı: 7.9/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 16 Dakika – 136 Dakika

Gösterim Tarihi: 26 Ekim 2018

Bütçe: 3.730.000$

Hasılat: 16.738.462$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: KetcheCan Ulkay

Senarist: Hakan GündayGürhan Özçiftçi

Müzikler: Timuçin Esen

Oyuncular: Timuçin Esen – Zerrin TekindorAyça BingölErkan CanTurgut TunçalpŞahin Kendirci

Filmin Konusu

Müslüm Gürses’in Şanlıurfa’daki çocukluğundan itibaren inişli çıkışlı hayatını ve çok ama çok sevdiği eşi Muhterem Nur’u anlatan biyografik-dram filmi.

Editörün Düşüncesi

Müslüm adlı film Arabesk’in babası Müslüm Gürses’in hayatını konu edinmektedir. Filmin yönetmen koltuğunda Ketche ve Can Ulkay otururken başrol oyunculuğunu Timuçin Esen üstlenmektedir.

Birçok insan benim gibi filme duygusal yaklaştı ve bence herkes fazlasıyla bu duyguyu hissetti. Gönüllerimizde taht kuran Arabeskin Babasının duygu dolu filmi. İzlemeyen kaldıysa bir an önce izlesin ve bu filmi izleyen kimsenin pişman olacağını düşünmüyorum.

Filmin Müslüm Gürses’i konu edinmesi yetiyor gerçekten. Timuçin Esen’in muhteşem oyunculuğu ile Baba bir kez daha böyle anıldı ve akıllardan çıkmayacak bir film ortaya çıktı.

Müslüm filminde duygularınıza hakim olamayacak ve göz yaşlarınızı tutamayacaksınız. Filmde verilmek istenen duygu izleyiciye tam anlamıyla geçmiş diye düşünüyorum. Son yılların en iyi dram-biyografi filmi diyebilirim.

Büyük ustanın ne kadar büyük bir insan olduğunu ve ne kadar büyük bir yüreğe sahip olduğunu bir kere daha böyle görmüş olduk. Hayatı boyunca tek bir kadın sevmek ve gerçekten sevmek nasıl bir şey, işte bunların hepsinin cevabı Müslüm Gürses. Kelimelere sığdıramayacağımız kadar büyük bir adamın filmi izleyici ile buluştu.

Timuçin Esen’in rolüne çok yakıştığını düşünüyorum bu rol için gerçekten doğu adam olduğunu düşünüyorum ve Timuçin Esen’de bunu filmdeki performansı ile ispatlamayı başarmış.

Şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum ve izlemeden geçmeyin diyorum. Ayrıca filmi yapılan olumsuz yorumların hiç birine katılmıyorum. Her şeyi ile dört dörtlük muazzam bir başyapıt.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :