Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / My Name Is Khan (2010)

My Name Is Khan (2010)

Hint Film Önerileri: My Name Is Khan (2010) İzle

Orjinal Adı: My Name Is Khan

My Name Is Khan IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2010

Filmin Süresi: 2 Saat 45 Dakika – 165 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Şubat 2010

Bütçe: 12.000.000$

Hasılat: 42.345.360$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Karan Johar

Senarist: Shibani BathijaNiranjan Iyengar

Müzikler: Shankar MahadevanLoy MendonsaEhsaan Noorani

Oyuncular: Shah Rukh KhanKajolKatie A. KeaneKenton DutyBenny NievesChristopher B. DuncanJimmy SheirgillSonya JehanParvin DabasArjun MathurSugandha GargZarina WahabArif Zakaria

My Name Is Khan Film Konusu

Shah Rukh Khan’ın Hindistan yapımı müthiş bir dram filmidir. Filmin konusu ise şu şekildedir. Rızvan Khan çocukluk zamanlarını annesi ile birlikte ıssız bir yerde geçiren bir Müslümandır. Çok sevdiği annesini kaybettikten sonra Amerika’da bulunan küçük kardeşinin yanına gitmek zorunda kalır. Çünkü ona bakacak başka birileri yoktur. Oraya gidince çok çabuk adapte olur.

Hatta Mandira adında bir kadınla tanışır ve çok hızlı bir şekilde aşık olur. Mandira, dul ve hindu bir kadındır. Hiç vakit kaybetmeden hemen evlenirler. Otizm hastalığının bir çeşidi olan Asperger sendromu Rızvan Khan’ın yakasına yapışmıştır. Ömür boyu süren bu hastalık yüzünden Rızvan sosyal etkileşim ve iletişim de çok zorluk çekmektedir. Tekrarlanan davranışlar ve sınırlı hareketler nedeniyle beyin gelişimine çok büyük zararları vardır.

11 Eylül olaylarından sonra gerginleşen ortalıkta Mandira’nın oğlunu döverek öldürürler. Öldürülmesine gerekçe olarak annesinin evlenmesinden sonra Müslüman soyadı olan Khan soyadını kullanmış olmasıydı. Bunun üzerine Mandira, Rizvan’ın gitmesini söyler. Yeniden bir araya gelmenin tek şartı vardı. Soyadının Khan olmasına rağmen terörist olmadığını Amerika’ya ispatlaması gerekirdi.

Editörün Düşüncesi

Shah Rukh Khan, bu filimde beni benden aldı. Bu film defalarca izlediğim nadir filmlerden biri oldu. Ağladım, güldüm çok ama çok keyifli vakit geçirdim. Hint filmleri arasında açık ara en iyilerden biri olduğunu tereddütsüz söyleyebilirim.

Oyunculuklar mükemmel, ele aldığı konunun senaryoya işlenişi mükemmel, kurgusu efsane… Daha bir çok sebep sıralayabilirim. Gerçekten her haliyle sinema severler için izlenilmesi gereken bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :