img
Home / Biyografi / Narcos (2015 – 2017)

Narcos (2015 – 2017)

/
177 Views

Dizi Önerileri: Narcos İzle

Orjinal Adı: Narcos

Narcos IMDB Puanı : 8.8 / 10

Yapım Yılı : 2015 – 2017

Dizinin Süresi : 49 Dakika

Kaç Sezon : 3 Sezon

1.Sezon: 10 Bölüm

2.Sezon: 10 Bölüm

3.Sezon: 10 Bölüm

Yaratıcılar: Carlo BernardChris BrancatoDoug Miro

Oyuncular: Pedro PascalWagner MouraBoyd HolbrookAlberto AmmannPaulina GaitanJuan MurciaJorge MonterrosaDamian AlcazarFrancisco DenisRaul MendezJuan Sebastian CaleroPaulina GarciaDiego CatanoBrett CullenJulian DiazJoanna ChristieMaurice CompteMaria Jose Sanchez RealStephanie Sigman

Dizi Konusu

Narcos dizisi yıllara meydan okumuş ve tüm Dünya’da adından söz ettirmeyi başarmış uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın hayatını konu ediniyor. Dizinin geçtiği yer Kolombiya ve zamanı ise 1970’li yıllar. Medellin Karteli’nin lideri olan Escobar, kartel sayesinde akla hayale gelmeyecek girişimlerde bulunmuştur.

Dünya’da ki tüm kokain ticaretini yöneten Pablo Escobar, bunun meyvesini 1990’lı yıllarda açıklanan dünyanın en zengin insanları listesinde yedinci durumda olarak toplamış olduğunu görüyoruz. Pablo Escobar, tüm insanlığı ikiye bölmüş biridir. Çünkü yaptığı iş nedeniyle bir çok kişinin ölümüne sebep olduğu için ona kötüleyenler olduğu gibi kazandıklarıyla birlikte evsizlere ve ihtiyacı olanlara yaptığı yardımlarla da bir kesimin taktirini kazanmıştır.

Escobar o kadar başarılıydı ki Amerika, Porto ve Meksika gibi pek çok ülkeye girişi imkansız olan uyuşturucuyu sokmayı başarıyordu. Bu başarısıyla birlikte 1990 yılında Dünya uyuşturucu trafiğinin % 80’inin elinde bulunduruyordu. Artık bu gücü kullanma zamanı geldiğini düşünüp, Kolombiya devlet başkanı olmak istiyordu. Ancak sebep olduğu ölümler nedeniyle buna izin verilmedi.

Editörün Düşüncesi

Netflix platformunun başarılarından bahsetmeye gerek yok sanırım. Özellikle pandemi döneminde yeni içerikler çıkararak da tüm Dünya’ya dijitalin önemini gösterdi. Narcos dizisi de bu platformun en önde gelen yapımlarından bir tanesiydi ve izlenme oranlarıyla da bunun hakkını fazlasıyla verdiğini düşünüyorum.

Pablo Escobar, dediğimiz uyuşturucu baronunu sanırım duymayan kalmamıştır. En çokta kızı üşümesin diye balya balya dolar yaktığı konusu duyulmuştur. Narcos’da da Escobar’ın hayatı anlatılmaya çalışılmış. Beni çok sarmasa da mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Benim bu tarz diziler hoşuma gitmediği için bu şekilde olumsuz bir cümle kurma gereği duydum.

7.5/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :