img
Home / Aksiyon / Okja (2017)

Okja (2017)

/
192 Views

Okja

Orjinal Adı: Okja

Okja IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 2 Saat – 120 Dakika

Gösterim Tarihi: 19 Mayıs 2017

Bütçe: 50.000.000$

Hasılat: 2.049.823$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Bong Joon Ho

Senarist: Bong Joon Ho – Jon Ronson

Müzikler: The United States Air Force Band

Oyuncular: Ahn Seo-hyunTilda SwintonJake GyllenhaalPaul DanoByun Hee-bongSteven Yeun

Filmin Konusu

Güney Kore’nin dağlarında Okja adında garip bir hayvan ile büyüyen Mija (Ahn Seo-hyun), Okja’yı çok sever ve ona çok iyi bakar. Dağlarda 10 yıl geçiren Mija çok güzel zamanlar geçirmiştir.

Okja’nın peşinde bazı kişiler vardır. Bu kişiler Okja’nın üzerinde deneyler yapmak isteyecek ve Okja’yı insanlara sergilemek isteyeceklerdir. Mija’nın arkadaşı olan ve uluslararası şirkette CEO olarak çalışan Lucy Mirando (Tilda Swinton) kendisinin yararına olacağını düşündüğü için bir yolunu bulup Okja’yı yakalar ve New York’a gönderir.

Bunun üzerinde Mija çok sevdiği dostu Okja’yı kurtarmak için yola çıkar ancak bu yolculukta karşısına bir takım engeller çıkacaktır. Kötü gruplar Okja’nın kaderini ele almak için birbirleriyle savaşacaktır.

Mija’nın tek isteği ise dostunu tekrardan yanına getirip mutlu olmaktır.

Editörün Düşüncesi

Okja filminin yönetmen koltuğunda Bong Joon Ho otururken başrol oyunculuğunu Ahn Seo-hyun üstlenmektedir.

Film 70. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye aday gösterilmiştir. Filmde hayvan haklarına dair bolca mesaja rastlayacaksınız ve bu mesajlar o kadar haklı ve güzel mesajlar ki, günümüzde menfaat için her şeyin üzerinden prim yapılmaya çalışılıyor ve bu film bunları bizlere beyaz perdede gösteriyor.

Filmdeki göndermeleri gerçekten çok başarılı buldum. Keşke filmde çalan müzikler bizim duygumuza duygu katacak müzikler olsaymış da o zaman çok daha farklı olurmuş diye düşünüyorum. Eminim bu konuda benim gibi düşünen birçok insan olacaktır. Daha duygulu müzikler olsaymış dramı bir o kadar daha fazla yaşarmışız  sanki.

Okja gerçekten izlenmeye değer filmlerden birisidir ve kesinlikle vakit kaybı olarak düşünülecek bir film değildir. İzlemeyenler için Okja’yı buraya bırakıyorum ve bir izleyin diyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :