img
Home / Bilim Kurgu / Oksijen – O2 – Oxygène (2021)

Oksijen – O2 – Oxygène (2021)

/
138 Views

Netflix Film Önerileri: Oksijen - O2 İzle

Oksijen Orjinal Adı: Oxygène

Oxygène IMDB Puanı: 6.5 / 10

Yapım Yılı: 2021

Filmin Süresi: 1 Saat 40 Dakika – 100 Dakika

Gösterim Tarihi: 12 Mayıs 2021

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Alexandre Aja

Senarist: Christie LeBlanc

Müzikler: Robin Coudert

Oyuncular: Mélanie LaurentMathieu AmalricMalik ZidiLaura BoujenahEric Herson-MacarelAnie BalestraMarc SaezCathy CerdaMarie LemialePascal GermainLyah Valade

Oksijen – O2 – Oxygène (2021) Fragman

Filmin Konusu

Genç ve güzel bir kadın olan Elizabeth ‘Liz’ Hansen(Mélanie Laurent), uyandığında kendini nasıl geldiğini bilmediği boş ve dondurucu soğukluktaki bir kapsülde bulur. Buraya nasıl geldiğini ve ne yaşadığını hatırlamayan Liz, için hayatta kalabilmenin tek yolu bu kapsülden çıkmaktır.

Editörün Düşüncesi

Dijital yayın platformu Netflix, orjinal yapımlarıyla özellikle pandemi döneminde insanlara bir nebze olsun yardımcı oldu. Tabi bunun karşılığında şirket değerine maddi anlamda çok fazla değer kattı. Başarısı maddiyatla ödüllendiriliyor olmasına karşın, bence çok çok iyi yapımlar üretiyorlar.

Özellikle orjinal ve sıra dışı senaryolara sahip bazı yapımları gerçekten çok başarılı olmuş. Örneğin; Platform isimli yapımı mutlaka izlemiş olduğunuzu temenni ediyorum(İzlemediyseniz mutlaka izleyin 🙂 ). Son derece orjinal senaryosuyla izleyiciler tarafından fazlasıyla beğenilmişti.

Oksijen filmimize dönüş yapacak olursak, bilim kurgu dalında iyi bir senaryoyla ele alınmış gerilimin üst düzey olduğu bir yapım olduğunu düşünüyorum. Sanıyorum maliyetleri azaltmak adına, bu tarz tek konsept filmleri çok fazla görmeye başladık. Platform filmini de bu yüzden örnek vermiştim.

Tek konsept filmler maliyetleri düşürmesinden dolayı tercih ediliyor evet ama bence doğru kurgulandığında, tıpkı Oksijen filminde olduğu gibi bence başarılı işler çıkabiliyor. Gerilim konusunda da iyi bir film olduğunu düşünüyorum. Fakat, tüm bunlara rağmen çok çok iyi bir yapımda olduğunu savunmuyorum.

Çok eksiği var, arşivlik bir film değil ama yine de izlenmeye değer boş zamanlar için başarılı bir yapım.

Benim Bu Filme Puanım: 7.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :