img
Home / Dram / Okuyucu – The Reader (2008)

Okuyucu – The Reader (2008)

/
362 Views

Film Önerileri: Okuyucu - The Reader (2008) İzle

Orjinal Adı: The Reader – Okuyucu

Okuyucu IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 2 Saat 4 Dakika – 122 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009

Bütçe: 32.000.000$

Hasılat: 108.902.486$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Stephan Daldry

Senarist: David HareBernhard Schlink

Müzikler: Nico Muhly

Oyuncular: Ralph FiennesJeanette HainDavid KrossKate WinsletSusanne LotharAlissa WilmsFlorian BartholomaiFriederike BechtMatthias HabichRainer Sellien

Okuyucu Film Konusu

The Reader filmi yani Türkçe ’ye uyarlanan adıyla Okuyucu filmi II. Dünya Savaşı’nın hemen sonrasını konu ediniyor. Büyük badirelerin ve dramın yaşandığı savaşın ardından Almanya’da yaşayan Michael adında bir genç, kendisinde oldukça büyük birine aşık olur.

Hanna Schmitz adındaki bu kadın kendisinden yaşça iki kat büyüktür. Hanna’da bu durumda ilk başlarda ses çıkarmaz. Ancak bir gün çok gizli giden bu ilişkide Hanna aniden ortadan kaybolur. Michael, kendisinin terk edildiğini düşünerek bu aşkı kalbine gömer ve aklında da bitirir. Bu olayın ardından tam 8 yıl geçer. Hukuk okumaya başlayan Michael, savaş suçları mahkemesinde görev almaya başlar.

Burada gözlemcilik mesleğini icra etmekteydi. Kaderin bir oyunu mudur bilinmez bir gün sanık sandalyesinde o bir zamanlar deliler gibi aşık olduğu kadın olan Hanna’yı görür. Mahkeme’de eski ile alakalı her detay gün yüzüne çıkmaya başlar. Hanna’nın kaybolduğu dönemlerde neler yaşadığını öğrenir ve ikisinin de hayatını değiştirecek bir sırrı Michael ortaya çıkartır. Bu sır onların yeniden bir araya gelmesine neden olacaktır.

Editörün Düşüncesi

Kate Winslet’i alıştığımız rollerinden birinde görüyor olsak da bu rollerin ona ne kadar yakıştığını görebiliyoruz. Bence bu filmde her ne kadar durağan sürse de son derece iyi bir kurguya ve hikayeye sahip.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :