img
Home / Dram / Organize İşler (2005)

Organize İşler (2005)

/
173 Views

Organize İşler

Orjinal Adı: Organize İşler

Organize İşler IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2005

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika

Gösterim Tarihi: 22 Aralık 2005

Bütçe: Bulunamadı

Hasılat: 14.188.490$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Senarist: Yılmaz Erdoğan

Müzikler: Ozan Çolakoğlu

Oyuncular: Yılmaz Erdoğan – Tolga ÇevikDemet AkbağAltan ErkekliÖzgü NamalCem YılmazErdal TosunTuncer Salman

Filmin Konusu

Süpermen kostümü giyip hayatını devam ettirmekte olan Samet (Tolga Çevik) intihar etmek üzeredir. İstanbul’da oto hırsızlığı yapan bir çetenin lideri olan Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan) peşindeki adamlardan kaçarken Süpermen Samet’in evine sığınır ve Samet intihar etmekten vazgeçer.

Asım Noyan, Süpermen Samet’e iş verme bahanesi ile intihardan vazgeçirmiştir. Asım Noyan, Samet’i hırsızlığa teşvik edecektir. Fakat Noyan yaptığının çok büyük bir hata olduğunu zaman içerisinde fark edecektir.

Editörün Düşüncesi

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve başrol oyunculuğunu üstlendiği Organize İşler Türk Sinema Tarihine geçmeyi başarmış, baştan sona ful eğlence ful komedi içeren son derece yaratıcı bir film olmayı başarmıştır.

Yılmaz Erdoğan’ı bu yaratıcılığından ve yüksek espri anlayışından dolayı kutluyorum. Yaptığı her işte güldürmeyi başarıyor. Oyuncu kadrosu desen buram buram kalite kokuyor. Hepsi ayrı ayrı kendini kanıtlamış usta isimler.

Filmi kaç kere izledim saymadım ama her izlediğimde gülmekten karnıma ağrılar girdi desem yalan söylemiş olmam. İzlemeyen az kişinin kaldığına inanıyorum ve izlemeyenlere tavsiyem işinizi bir an önce halledin ve oturup Organize İşler izleyin.

Film en başında güldürmeye başlıyor ve bitene kadar bırakmıyor. İçine bir tutam dram katılması da filme çok ayrı bir tat vermiş diye düşünüyorum. İzlediğim en iyi komedi ile dramı bir arada tutan filmlerinden birisi bu filmdir.

Yılmaz Erdoğan seyirciyi nereden yakalayacağını çok iyi biliyor ve filmin kadrosu gerçekten Türk insanının gönlünü kazanmış isimler. Hepsini teker teker yakından tanıyoruz. Bir filmde bütün oyuncuları yakından tanımak insanı o filme bir o kadar daha bağlıyor bence.

Şiddetle izlemenizi tavsiye ettiğim muazzam bir komedi filmi Organize İşler’i buraya bırakıyorum, en kısa zamanda izlemenizi ümit ediyorum. Pişman olmayacaksınız hatta belki hemen arkasından bir kere daha izleyeceksiniz.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık. İzleyicilerin böyle filmlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :