Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Oz (1997 – 2003)

Oz (1997 – 2003)

Dizi Önerileri: Oz Dizisi İzle

Orjinal Adı: Oz

Oz IMDB Puanı : 8.7 / 10

Yapım Yılı : 1997 – 2003

Dizinin Süresi : 55 Dakika

Kaç Sezon : 6 Sezon

1.Sezon: 8 Bölüm

2.Sezon: 8 Bölüm

3.Sezon: 8 Bölüm

4.Sezon: 16 Bölüm

5.Sezon: 8 Bölüm

6.Sezon: 8 Bölüm

Yaratıcılar: Tom Fontana

Oyuncular: Ernie HudsonJ.K. SimmonsLee TergesenDean WintersGeorge MorfogenTerry KinneyRita MorenoHarold PerrineauEamonn WalkerCraig muMs GrantLuna Lauren VelezGranville AdamsTom MardirosianKirk Acevedo

Dizi Konusu

Oz dizisi belki de şimdiye kadar çekilen en iyi hapishane temalı dizidir. Dizi, bir hapishane de olabilecek her türlü suçu ve mahkumlar arasında birbirlerine üstünlük kurmaya çalışmak için yasa dışı yollarda dahil tüm yollara başvurmalarını konu ediniyor. Yüksek güvenlikli bir hapishane olan Oswald State Correctional Facility diziye ev sahipliği yapıyor.

Burada naziler dahil olmak üzere, müslüman, zenci, motor çetesi üyesi, gay ve daha pek çok türde suçlu barınmaktadır. Oz dizisi bu mahkumların kendi arasındaki güç savaşlarını konu edindiği gibi hapishane müdürü ve eyalet valisinin siyasi gelecekleri için yaptığı oyunları da izleyenlere sunuyor. Dizinin en önemli özelliklerinden biri de geçirdiği 6 sezon boyunca yönetmenin birkaç kez değişmiş olmasıdır. Bu diziye her sezon ayrı bir bakış açısı katması bakımından oldukça iyi olmuştur. Dizide ön planda olan ana karakterler Augustus Hill, Tobias Beecher, Ryan O’Reily, Kareem Said, Leo Glynn, Tim McManus olarak belirlenmiş.

Dizinin ilk sezonunda Kareem Said hapishaneye girer ve Müslümanların liderliğine soyunur. Yönetimin sıkı tedbirler almasına isyan başlatan öncülerden olur. Sonraki sezonlarda da isyanın bastırılması konu ediniyor.

Editörün Düşüncesi

Hapishane temalı filmlere ve dizilere olan ilgiler bana göre çok fazla. Sebebini bile bir zamanlar araştırdığımı açıkça söyleyebilirim. Oz dizisi, Prison Break dizisinden önceki en iyi hapishane temalı dizisi olduğunu düşünüyorum. Kısa sürmesine karşılık gerçekten bir döneme damgasını vurmuş bir dizi. İki kere izleme fırsatı bulmuştum. Mutlaka izlemeniz gereken dizilerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Benim Bu Diziye Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :