Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Parazit (2019)

Parazit (2019)

Parazit

Orjinal Adı: Gisaengchung

Parazit IMDB Puanı: 8.6/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 12 Dakika – 132 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Mayıs 2019

Hasılat: 143.060.316$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Bong Joon Ho

Senarist: Bong Joon Ho – Jin Won Han

Müzikler: Woo-sik Choi

Oyuncular: Kong-Ho Song – Woo-sik Choi – Park So-DamChang Hyae Jin

Filmin Konusu

Park Ailesi ve Kim ailesi birbirlerine çok benzeyen iki farklı ailedir. Bu iki aile bir şekilde bir araya geleceklerdir. Kim ailesi lüks yaşamı sunarken Park ailesi ise evlerinde bulunan her şeyi farkında olmadan Kim ailesine kaptırmaktadır.

Evlerine bir misafir gelecektir ve Kim ailesinin bulduğu konforu tehdit eden bir nokta ön plana çıkacaktır. Bu sebeple zorlu bir üstünlük mücadelesi çıkacak ve bu mücadele ailelerin arasındaki ekosistemi tehdit edecektir.

Editörün Düşüncesi

Parazit filminin yönetmen koltuğunda Bong Joon Ho yer alıyor. Film Cannes Film Festival’inde Altın Palmiye ödülünü kazanma başarısını göstermiştir.

Kendine özgü alışık olmadığımız bir senaryo ile karşımıza çıkan Parazit izleyicinin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Senaryosu sıradanlığın dışına çıkmış ve filmi de film yapan sanırım bu unsur olmuştur.

Film izleyiciye güzel bir dil ile anlatılmış ve bana kalırsa hiçte sıkıcı seyreden bir film değil. Filme yazılan kötü yorumları bu tarz filmlere ilgisi olmayan kişiler tarafından yazıldığını düşünüyor ve kötü yorumlara kanıp filme ön yargılı yaklaşmadan izlemenizi öneriyorum. Elbette filmi beğenmeyenler olacaktır fakat büyük bir çoğunluk benimle aynı fikirde olacak ve şuan benim yaptığım gibi eşine dostuna bu filmi önerecektir.

Farklı senaryoya sahip filmler izlemek gerçekten fazlasıyla keyif verici. Ben filmi çok beğendim ve başından sonuna kadar sıkılmadan izledim. Sizlerinde dikkatini çekeceğini düşündüğüm Parazit adlı filmi buraya bırakıyorum ve izlemeden geçmeyiniz diyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :