Dizi Önerileri: Park ve Bahçeler Dizisi

Orjinal Adı: Parks and Recreation – Park ve Bahçeler

Park ve Bahçeler IMDB Puanı : 8.6 / 10

Yapım Yılı : 2009 – 2020

Dizinin Süresi : 22 Dakika

Kaç Sezon : 7 Sezon

1.Sezon: 6 Bölüm

2.Sezon: 24 Bölüm

3.Sezon: 16 Bölüm

4.Sezon: 22 Bölüm

5.Sezon: 22 Bölüm

6.Sezon: 22 Bölüm

7.Sezon: 12 Bölüm

Yaratıcılar: Greg DanielsMichael Schur

Oyuncular: Amy PoehlerNick OffermanAubrey PlazaChris PrattAziz AnsariJim O’HeirRettaRashida JonesAdam ScottRob LoweJay JacksonPaul SchneiderBen SchwartzMo CollinsJon GlaserYvans JourdainBilly Eichner

Dizi Konusu

Parks and Recreation dizisi ilk olarak 9 Nisan 2009 yılında belgesel komedi türü olarak ekranlara çıktı. Dizi Amerika’da bulunan Pawnee kasabasında hizmet veren Parklar ve Bahçeler müdürlüğünü konu edinmektedir. Leslie Knope karakteri dizinin her sahnesinde karşımıza çıkıyor desek yeridir. Olayların neredeyse tamamı onun etrafında dönüyor.

Dizinin başlangıcı itibari ile şehirde bulunan büyük bir çukurun, içine düşüp yaralanan insanlar nedeniyle acilen çözüm aranmasıyla başlıyor. İlgili birimde burayı doldurarak, park yapmak istiyor ama bunun için ciddi bir mücadele gerekiyor. Birimin en etkin ismi Leslie Knope, çok hırslı ve asla bir başarısızlığı kaldıramayan bir karakterdir. O çukurun park yapılabilmesi için finansal destek olsun, gerekli bağlantılar olsun hepsini sağlayabilmek adına çok büyük bir uğraş verir.

Leslie, ekibinde yer alan Tom’un çılgınlıkları sayesinde eli çok daha güçlü oluyor. Birimin başındaki Ron Swanson ise sorumluluk almayı sevmeyen ve insanlarla ilişki kurmaktan nefret eden bir karakterdir. Bulunduğu pozisyon ile ters orantıda olması diziye eğlence katıyor. Bu değişik birim içinde yaşanan olaylara çok güleceksiniz.

Editörün Düşüncesi

Sit-Com dizisi sevenlerin sayısı çok fazla. Ancak yabancı kısa komedi dizileri diye düşündüğümüzde sadece iki – üç dizi geliyor aklına. Sizin için kenarda kalmış çok bilinmeyen ama efsane bir komedi dizisi önermek istiyorum. Park ve Bahçeler 22 dakikalık süresiyle, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak keyifli bir dizi.

Benim Bu Diziye Puanım: 7/10

İyi Seyirler…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
10
Peh!
Tırt Tırt
4
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
2
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
20
İzlenir!
Puf! Puf!
18
Puf!
LOL LOL
16
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
14
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
10
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
4
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir