img
Home / Aksiyon / Pearl Harbor ( 2001 )

Pearl Harbor ( 2001 )

/
140 Views

Pearl Harbor Film Önerileri

Orjinal Adı: Pearl Harbor

Pearl Harbor IMDB Puanı: 6.2/10

Yapım Yılı: 2001

Filmin Süresi: 3 Saat 3 Dakika – 183 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Mayıs 2001

Bütçe: 140.000.000$

Hasılat: 449.220.945$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Micheal Bay

Senarist: Randall Wallace

Müzikler: Hans Zimmer

Oyuncular: Ben AffleckJosh HartnettKate BeckinsaleWilliam Lee ScottEwen BremnerAlec BaldwinJamie King

Filmin Konusu

Rafe McCawley(  Ben Affleck ) ve Danny Walker( Josh Hartnett ) çocukluktan beri çok yakın iki dostturlar. En büyük hayalleri bir gün pilot olmak olan bu ikili, çocuk yaşlarından itibaren hep bu amaç uğruna yaşamaktadırlar. Ve hayallerine gerçek olur pilot olmak için her türlü adımı atarlar. İkinci Dünya savaşı döneminde bu hayalleri gerçek olacak ve savaş pilotu olarak Amerikan ordusunda görev alacak olan bu sıkı dostları hiç bekelemedikleri şeyler karşılayacaktır.

Tarihin kirli sayfalarında yerini baş köşelerde edinmiş savaşın beyaz perde uyarlanmış hali: Pearl Harbor!

Editörün Düşüncesi

Pearl Harbor ile ilgili çok şey yazılıp çizildi. Ancak her şeyden bağımsız sadece filmi ele alırsak, Micheal Bay mükemmel bir filme imza atmış.

Bazı kesimler Amerikan propagandası yapıldığını söyleyerek, filme büyük tepki göstermiştir. Ancak filme film diye bakılacak olursa, gerçekten Micheal Bay’in en iyi filmlerinden biri olmuş.

Pearl Harbor’ın aynı zamanda müziklerine de bir parantez açmamız gerekirse, filmin eşşsiz derinliğini yaratan en önemli ögelerin başında geldiğini söyleyebilirim. Hans Zimmer gerçekten yine filmsiz oturup sadece dinlenecek bir resital sunuyor.

Görsel efekt kalitesi olarak üst düzey bir iş çıkarılmış. Kaldı ki Micheal Bay imzası görsel efekt kalitelerini üst seviyeye çıkartmış.

Filmin içeriğine de değinecek olursam; çoğu sahnenin gerçekten yaşanmış hikayelerden alındığı söylenir. Bu bakış açısıyla izlemekte filmin etkisini yükseltmektedir.

Senaryosu ve kurgusu üst düzeye çıkmış Pearl Harbor’da sürükleyicilik konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadığımı söylemek isterim. Sadece bazı sahnelerde aşırı “dur” kareleri mevcuttu. Onun dışında sevdim ve film önerileri listemde sunuyorum…

Ben Affleck içinde bir parantez açmadan geçemiyeceğim. Gerçekten adam almış götürmüş. Mükemmel oyunculuğuyla, elmacık kemikleriyle yine kalitesini fazlasıyla gösteriyor.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :