img
Home / Aksiyon / Person of Interest (2011-2016)

Person of Interest (2011-2016)

/
190 Views

Person of Interest Dizi Önerileri

Person of Interest IMDB Puanı : 8.4 / 10

Yapım Yılı : 2011-2016

Dizinin Süresi : 43 Dakika

Kaç Sezon : 5 Sezon

1.Sezon : 23 Bölüm
2.Sezon : 22 Bölüm
3.Sezon : 23 Bölüm
4.Sezon : 22 Bölüm
5.Sezon : 13 Bölüm

Yaratıcılar: Jonathan Nolan

Oyuncular: Jim CavazielKevin ChapmanMicheal EmersonAmy AckerTaraji P. HensonSarah ShahiJohn NolanEnrico ColantoniRobert John BurkeAl SapienzaBoris McGiver

Dizinin Konusu

Finch, yazılım uzmanı  olan ve bu sayede milyarlarca dolar kazanan insanların haberdar olmadığı bir milyarderdir. Amacı hiç bir zaman para kazanmak olmayan Finch, her zaman insanlara yardım eli uzatmak isteyen bir yardım sever olarak Person of Interest dizinde rol almaktadır.

Reese ise, devletin sadık bir ajanıdır. Ancak başına gelen talihsiz olaylardan sonra tüm ailesini kaybetmiş ve evsiz kalmış eski bir ajan olarak dizideki yerini almaktadır. Fınch üstün yazılım dehasını kullanarak Tanrı’nın gözü denen bir aleti kullanarak suçları önceden saptayan bir yazılım geliştirir. Amacı insanlara yardım etmek olan Finch, bu yazılım sayesinde olayları gerçekleşmeden tahmin edebilmektedir. Fakat, bu durum Finch için yeterli olmayacak, suçları önlemek isteyecektir. Bunun içinde ihtiyaç duyduğu isim tam olarak Reese gibi biri olacaktır.

Finch ve Reese güçlerini birleştirerek, insanların hayatını kurtaracak, daha ileriye giderek devleti koruyacaklardır…

Editörün Düşüncesi

Farklı senaryosuyla hayatımıza 2011 yılında giren Person of Interest dizisini izlerken kendinizden çokça hikayeler bulacaksınız. Biraz bilim kurguyu anımsatacak ögeleri içerisinde barındırsa da, aksiyon ve macera ağır basan bu diziyi dizi önerileri listemize eklerken hiç şüphe duymadım.

Her bölümü soluksuz izleyeceksiniz diyebilirim. Ekstradan sürükleyicilik konusunda problemleri de olmayan Person of Interest’te yeni yabancı diziler piyasaya girince izleyicinin kafasında karışıklıklar oluşmuş ve dizi son sezonunda beklenen kitleyi bulamamıştı.

Dizide en çok etkilendiğim noktayı da belirtmeden geçemeyeceğim; Finch’in zekası ve bu zekayı kullanışı bile bu diziye bir şans vermeniz için bence yeterli bir sebep olacaktır….

Dizide tek düze bazı bölümler göze mutlaka çarpacaktır, burada da dizinin yaratıcılarının bazen hikaye yoksunluğu çekebildiğini anlamamız çok mümkün.

Benim Bu Diziye Puanım: 9/10

İyi Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :