img
Home / Dram / Pi’nin Yaşamı (2012)

Pi’nin Yaşamı (2012)

/
174 Views
Pi'nin Yaşamı
Pi’nin Yaşamı

Orjinal Adı: Life Of Pi ( Pi’nin Yaşamı )

Pi’nin Yaşamı IMDB Puanı: 7.9/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 2 Saat 7 Dakika – 127 Dakika

Gösterim Tarihi: 28 Eylül 2012

Bütçe: 120.000.000$

Hasılat: 609.016.565$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Ang Lee

Senarist: Yann MartelDavid Magee

Müzikler: Bombay Jayashri

Oyuncular: Suraj SharmaIrrfan KhanAdil HussainTabu

Filmin Konusu

Pi Patel (Suraj Sharma) egzotik bir hayvanat bahçesinden pasifiğe uzanan yolculuğun da bir gemi kazası geçirir. Pi Patel hayatta kalmayı başarır.

Bir sandalın üzerinde sırtlan, bacağı kırık bir zebra, orangutan ve kilosu üç yüze yakın olan bir Bengal kaplanı ile birlikte hayatta kalan tek kişi Pi Patel’dır.

Patel hayatta kalma savaşı vermek zorundadır. Bu dörtlüye yem olmamak için aklını kullanmak zorundadır ve bunu başarır.

Geriye sadece Patel ve kaplan Richar kalır. Patel kaplana yem olmamak için onunla anlaşmaya mahkumdur. Bakalım Patel, Richar ile iyi anlaşabilecek mi ?

Editörün Düşüncesi

Tek kişilik bir filmin normalde sıkıcı olması gerekir. Bir insanın birlikte yalnız kalmaktan en çok çekineceği hayvanlardan biri olan kaplanla tek başına yaşam savaşı vermek zorunda olması çok ürkütücü bir fikir gibi geliyor değil mi?

Pi’nin Yaşamı filmini izlerken en çok bunu düşündüm. Bu kadar ürkütücü bir durum nasıl bu kadar sürükleyici ve anlamlı bir hal kazandı inanın halen farkında değilim. Belki de senaryoyla alakalı veya kurguyla yada yönetmenin başarısıydı bu. Görsel efektlere de değinmeden geçmem doğru olmaz. Görsel kalitesi gerçekten üst düzey olmuş.

Abartmadan konuşmayı severim, son zamanlarda izlediğim sıkıcı olmayan nadir filmlerden. Size en büyük film tavsiyelerimden biri Pi’nin Yaşamı. Suraj Sharma’nın üst düzey oyunculuğuyla bahsettiğim tüm bu elementler bir araya gelince, gerçekten seyir zevki yüksek bir film ortaya çıkıyor.

Son olarak filmde aksayan yerler göze çarpıyor, bunun sebebi olarak ta filmin baştan aşağıya yapım aşamasının %80’lik bir kısmının görsel efektler aracılığıyla yapılmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Puanımda ki eksikliğin temel sebebini bu durum oluşturmaktadır.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :