img
Home / Dram / PK (2014)

PK (2014)

/
310 Views

 

PK (2014)

Orjinal adı: P.K. ( Peekay )

PK IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 33 Dakika – 153 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Aralık 2014

Bütçe: 5.000.000$

Hasılat: 100.370.104$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Rajkumar Hirani

Senarist: Rajkumar Hirani – Abhijat Joshi

Müzikler: Shantanu Moitra

Oyuncular: Aamir KhanAnushka Sharma

Filmin Konusu

PK( Aamir Khan ), uzaydan bilmediği bir dünyaya yanlışlıkla gelmiş bir canlıdır. Fakat, en büyük özelliği hayalimizde uzaylıların gelişmiş hafızalarıdır. Bildiğimiz uzaylılar gibi değilde, daha çok yeni yeni merak etmeye başlayan bir erkek çocuğu gibidir.

Fakat, bu erkek çocuğumuzu diğerlerinden ayıran en büyük özellik çocuklardan farklı olarak zekasının çok ileride olmasıdır.

Bu zekası sayesinde küsleri barıştırıp, yanlış yapanlara doğru yolu gösterebilmektedir. PK bu filmde Hindistan gibi din konusunda çok fazla karmaşık olan bir ülkedeki bu duruma parmak basmaktadır.

Editörün Düşüncesi

Aamir Khan dendiğinde beş dakika durup derin bir nefes alarak hemen o filmi izleyebilirsiniz. Filmin senaryosunu, müziklerini, yönetmenini, kurgusunu bir kenara bırakın Aamir’in oyunculuğu geçen zamanınızı değersiz kılmayacaktır.

Bana göre dünyanın en başarılı oyuncularından biri olan Aamir Khan yine o kadar başarılı bir iş çıkartmış ki, Hintçe gibi bana göre komik bir dilin beni tekrar ağlattığı bir filmle karşılaştım. Bu filmde düşüncelerinizi sorgulayarak, bakış açınızı değiştireceksiniz.

Hindistan gibi binlerce dini inancın olduğu bir toplumda, bu durumu korkusuzca ele almış bir baş yapıt.

Yönetmene de ufak bir parantez açmam gerekirse Rajkumar Hirani 3 Idiot gibi mükemmel bir filmden sonra yine çok iyi bir iş başarmış. Aamir Khan ve Rajkumar Hirani ortaklığının ikincisi olan PK filmini film önerileri kısmında şiddetle öneriyorum…

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :