img
Home / Bilim Kurgu / Platform (2019)

Platform (2019)

Film Tavsiyeleri Platform

Orjinal Adı: El Hoyo

El Hoyo IMDB Puanı: 7.0/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 34 Dakika – 94 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Kasım 2019

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Galder Gaztelu-Urrutia

Senarist: David DesolaPedro Rivero

Müzikler: Aranzazu Calleja

Oyuncular: Ivan MassagueZorion EguileorAntonia San JuanEmilio BualeAlexandra MasangkayZihara LlanaEric Goode

Filmin Konusu

Mutlaka izlemeniz gereken Film önerileri içinde yer verdiğimiz platform filminde, bir hapishane anlatılmaktadır. Platform dikey şekilde akıllıca tasarlanmış, her katta bir hücrenin olduğu hapishanenin adıdır. Bu hapishanedeki insanlar kendi istekleriyle sebeplerine göre belli sürelerde tutulur. Her katın birbiriyle tek bağlantısı yemek tepsisi gibi kurgulanmış bir platformdur. Korku ve gerilim üzerine kurgulanmış Platform filminde insanların sosyal statülerinden tutunda günümüzde bile korkunç şekilde yaşanan aç gözlülük konusu ele alınıyor…

Editörün Düşüncesi

İspanyol sinemasının gerçekten son dönemlerde adından sıkça söz ettirmesine şaşırmamalı. Platform filmi de bu akıma katılacak derecede başarılı kurgulanmış, film kültürü gelişmiş insanların çok seveceği bir filmdir.

Öncelikle filmin senaryosuna değinecek olursak, daha önce görmediğimiz şekilde bir sistem üzerinde durulmuş ve filme çok iyi yansıtılmıştır. Bu sebepten ötürü bu konuda kesinlikle çok başarılı buldum.

Müzikler, gerilim ve korku filmi için son derece yeterli düzeyde tutulmuş.

Kurgu, mükemmel şekilde işlenmiş ve sürükleyiciliği daha ilk dakikadan acaba ne olacak fikriyle filmin sonuna kadar izleyiciyi götürüyor.

Oyuncular, sinema sektöründe daha önce bu yüzleri görmediğinizden emin olarak söyleyebilirim. Bundan sonra sıkça görebilirsiniz.

Yönetmen, senaryoyu mükemmel bir şekilde işlemiş. Görüntüler üzerinde fazlasıyla çalışılmışa benziyor.

Tabiki olumsuz olarak konuşacağım bir iki cümlemde var. Platform filminin bazı bölümlerinde ya oyuncularla ilgili problemlerden kaynaklanıyor yada kurgu hatası olabilir. İzleyiciye saçma gelen sahneler mevcut.

Bunun dışında filmin bu mükemmel senaryosuna herkesin kavrayacağı şekilde bir son yapılabilirdi, Fakat, filmin sonuyla ilgili yeterince düşünmediğiniz sürece başarılı bulmayacağınızı düşünüyorum.

Son olarak mantık hataları ararsanız filmde bulacağınızdan eminim, ancak mantıktan ziyade anlatmaya çalıştığı sorunlara odaklanmanız filmin lezzetini diri tutacak bir durum olacaktır…

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :