Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Poyraz Karayel (2015 – 2017)

Poyraz Karayel (2015 – 2017)

Dizi Tavsiyeleri - Poyraz Karayel

Poyraz Karayel IMDB Puanı : 8.0 / 10

Yapım Yılı : 2015 – 2017

Dizinin Süresi : 2 Saat 3 Dakika

Kaç Sezon : 3 Sezon

1.Sezon : 24 Bölüm
2.Sezon : 38 Bölüm
3.Sezon : 20 Bölüm

Yapımcı : Hayri Aslan

Müzik : Alpay GöltekinZeynep Alasya

Yönetmen : Osman Taşçı

Senarist : Ethem Özışık

Oyuncular : İlker KaleliBurçin TerzioğluMusa UzunlarAli İlAtaberk MutluCem CücenoğluCelil NalçakanEce ÖzdikiciGülçin Hatihanİsmail DüvenciEmirhan AkbabaEmel ÇölgeçenHare Sürel İdil FıratMurat Daltaban

https://www.youtube.com/watch?v=p6H-jhOh9Vw

Dizinin Konusu

Görevinden bir kumpas sonucu uzaklaştırılan, Dünya’nın en iyi yürekli babası olan polis memuru Poyraz Karayel’in, bu yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmak için başka bir oyunun içine girişiyle aksiyon-romantizm ve komedi başlar.

Editörün Düşüncesi

Poyraz Karayel, anlatacak yazacak o kadar çok şeyim var ki, nereden başlasam diye sürekli yazıp sildim. Çünkü benim hayatımda izlediğim en iyi dizilerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Poyraz Karayel dizisinin, senaryosuyla başlamak istiyorum öncelikle. Ethem Özışık, daha sonradan dizideki repliklerin çok beğenilmesinden dolayı dizinin aynı adıyla kitap çıkartmıştır. Gerçekten diziye o mükemmel halini kazandıran ilk durumun senaryo olduğunu düşünüyorum. Mutlaka kitabını da satın almanızı kesinlikle öneriyorum…

Müziklere bakacak olursak, bir dizi için ne kadar iyi olabilecekse o kadar başarılı yapılmış soundtrackler mevcut. Halen oturup saatlerce dinlediğim müzikleri var dizinin. Anı yaşatan, sizi duygudan duyguya sürükleyen müzikler.

Oyunculara zaten nasıl değineceğimi inanın bende çok düşündüm;

İlker Kaleli: Başrolümüz olan Poyraz Karayel karakterini canlandıran, yaşatan, defalarca en iyi erkek oyuncu ödülünü aldırtan bir oyunculuk.

Burçin Terzioğlu: Kısacası, Poyraz’ın Ayşegül’ü… Zaten dizide o kadar yaşayarak aşıkları oynadılar ki, gerçek hayatlarında da sevgili oldular. İki aşık ancak bu kadar tatlı, ancak bu kadar güzel olabilir. Benim nadir gördüğüm oyunculuğu sayesinde, dizi de üst seviye bir iş çıkartıyor.

Ataberk Mutlu: Nam-ı değer Sinan 🙂 . Poyraz’ın her şeyi, yaşama amacı, oğlu… Bir çocuk oyuncu daha ne yapabilirki diyeceğiniz türden bir oyunculuk.

Musa Uzunlar: Bahri Baba, dizi bittikten sonra da onun adamlığından aldığınız derslerle hareket edeceksiniz… Büyük İskender karakterinden sonraki en büyük oyunculuğu diyebiliriz.

Diğer oyuncularada bir parentez açıp başınızı ağrıtmak istemiyorum. Ama her karaktere ayrı ayrı bayılacağınızın garantisini verebilirim.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :