img
Home / Animasyon / Raya ve Son Ejderha – Raja and the Last Dragon (2021)

Raya ve Son Ejderha – Raja and the Last Dragon (2021)

/
453 Views

 

Film Bul: Raya ve Son Ejderha

Orjinal Adı: Raja and the Last Dragon

Raya ve Son Ejderha IMDB Puanı: 7.7 /10

Yapım Yılı: 2021

Filmin Süresi: 1 Saat 47 Dakika – 107 Dakika

Gösterim Tarihi: 23 Nisan 2021

Bütçe: 2.500.000$

Hasılat: 2.500.000$

Yaş Sınırı: Genel İzleyici

Yönetmen: Don Hall – Carlos Lopez Estrada – Paul Briggs – John Ripa

Senarist: Qui NguyenAdele Lim – Paul Briggs – Don HallCarlos Lopez Estrada Kiel Murray John RipaDean Wellins

Müzikler: SiaAdeleTobias Jesso Jr.

Seslendirenler: Kelly Marie TranAwkwafinaIzaac WangGemma ChanDaniel Dae KimBenedict WongJona XiaoSandra OhThalia TranLucille Soong

Raya ve Son Ejderha Fragmanı

Raya ve Son Ejderha Filmin Konusu

Bir zamanlar fantastik ve insanlarla ejderhaların bir arada huzurla yaşadığı bir yer olan Lumandra’da her şey yolundaydı. Druun denilen tehlikeli ve korkunç canavarlar bu huzuru kaçırmak için gelirler. Ejderhalar insanları korumak için kendi canlarından olurlar ve Lumandra’daki hayat normale döner. Ancak artık ejderhalar yoktur.

Aradan geçen 500 yılın sonunda Lumandra’ya yeniden Druunlar musallat olurlar. Raya, bu dönemde Lumandra’da yaşayan yalnız bir savaşçıdır. Ve Druunları durdurmanın tek yolunun ejderhalar olduğunu bilmektedir. Son kalan bir ejderhayla ilgili duyduğu efsanenin peşinden giderek onu bulur. Ancak son ejderhayı da bulmak tek çözüm olmayacaktır.

Editörün Düşüncesi

Son dönemlerin en iyi animasyon filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Disney’li sanatçıların kalemlerinden çıkan Raya ve Son Ejderha filminde gerçekten görsel teknoloji üst düzeyde kullanılmış. Pandeminin son dönemlerine gelirken, yeni yeni son derece iyi projeler türetilmeye başlandı gibi görünüyor.

Animasyon filmleri iyi yapan öğelere; görseller, kurgu ve senaryo olarak bakılır. Görsel animasyonlar bence son derece başarılı olmuş. Kurguya bakacak olursak film son derece sürükleyici ve merak ettiren bir enerjiyle devam ediyor. Senaryo akıcı ve bağlayıcı anlamda son derece başarılı. Ancak negatif taraf olarak da senaryoya bakmak mümkün.

Animasyon filmlerin genel izleyici kitlelerine hitap etmesine de bağlayacak olursam, bence bu tarz filmlerde mizahi öğeler gerçekten son derece önemlidir. Yine mizahi anlamda bazı öğeler iyi olmasına rağmen, çok daha iyi yapılabilirdi diye düşünüyorum.

Film birçok ülkede yayınlandı, bazılarında sinemalarda, bazılarında ise Disney+ üzerinden yayınlandı. Türkiye’de henüz yayınlanmamasına rağmen, şu anda 23 Nisan’da Disney+ üzerinden yayınlanacak gibi duruyor.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :