Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Rezervuar Köpekleri (1992)

Rezervuar Köpekleri (1992)

rezarvuar köpekleri

Orjinal Adı: Reservoir Dogs

Rezervuar Köpekleri IMDB Puanı: 8.3/10

Yapım Yılı: 1992

Filmin Süresi: 1 Saat 39 Dakika – 99 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Ocak 1992

Bütçe: 1.200.000$

Hasılat: 2.859.750$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Quentin Tarantino – Roger Avary

Müzikler: Sandy Rogers

Oyuncular: Michael Madsen – Quentin Tarantino – Harvey KeitelTim RothChris Penn

Filmin Konusu

Rezervuar Köpekleri adlı film konu olarak bir soygunu ele almaktadır. Çok büyük bir hırsızlık operasyonu için bir ekip toplanır. Bu ekip birbirinin isimlerini bile bilmeyen bir takım hırsızdan oluşmaktadır.

Soygun esnasında beklenmedik bir gelişme yaşanır ve etraf kan gölüne döner. Polise izlerini kaybettirmeye çalışan ekibin içinde casus bir polis olduğu ortaya çıkar. Bu olay şiddetin büyümesine neden olacaktır.

Editörün Düşüncesi

Quentin Tarantino’nun yazdığı ve aynı zamanda başrol oyunculuklarından birini üstelendiği muazzam bir başyapıt. Tarantino son derece ince düşünerek yazmış ve bence son derece iyi bir performans sergilemiş. Rezervuar Köpekleri tek bir mekanda geçiyor fakat bence bu göze batan bir şey değil. Film oldukça akıcı ve sürükleyici seyrediyor.

Filmde aksiyon hiç bitmiyor diyebilirim. Buda izleyenleri sıkmamaya yetiyor açıkçası. Tarantino’yu bizi bu eserle buluşturduğu için gönülden kutluyorum ve teşekkürlerimi iletiyorum.

Rezervuar Köpekleri ölmeden önce izlemeniz gereken bin bir film arasına adını altın harflerle yazdırmış olağan üstü bir başyapıttır. Film 1992 yapımı olmasına rağmen, günümüzde ne izlesek diye konuşulduğunda ismi geçen ender filmlerdendir. Ben bir çok arkadaş ortamında Rezarvuar Köpekleri adlı filmi önermişimdir ve açıkçası hiçte yüzümü kara çıkartmadı.

Oyunculuklar o dönem ki zor şartlara rağmen çok iyi oynanmış. Gerçekten sıkılmadan izleyebileceğiniz mükemmel bir başyapıt. İzlemeyen kaldıysa diye buraya bırakıyorum ve mutlaka izlemelisiniz diyorum. Film kültürünüzde kesinlikle olması gereken bir yapımdır. Filmi defalarca izlememe rağmen puan kıracak bir yer bulamıyorum.

Belki filmin tek bir mekanda geçmesi olabilir fakat oda bence büyük bir sorun değil. Tek bir mekanda bile böylesine muazzam bir işçilik çıkabiliyormuş demek ki. Filmde baştan sona emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Çok sevdiğim filmlerden bir tanesidir ve en üst sıralara oynuyordur.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :