Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Robin Hood (2010)

Robin Hood (2010)

Robin Hood

Orjinal Adı: Robin Hood

Robin Hood IMDB Puanı: 6.6/10

Yapım Yılı: 2010

Filmin Süresi: 2 Saat 20 Dakika – 140 Dakika

Gösterim Tarihi: 12 Mayıs 2010

Bütçe: 200.000.000$

Hasılat: 321.669.741$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ridley Scott

Senarist: Brian HelgelandEthan ReiffCyrus Voris

Müzikler: Alan Doyle

Oyuncular: Cate BlanchettRussell CroweElieen AtkinsOscar IsaacDanny HustonMax von SydowWilliam Hurt

Filmin Konusu

Zenginden alıp fakire veren İngilizlerin kahramanı Robin Hood (Russell Crove) ordusu ile birlikte Fransızlara karşı savaşmaktadır. Aynı zamanda Kral Richard (Danny Huston)’ı  desteklemektedir.

Kral kardeşi tarafından pusuya düşürülmüş ve öldürülmüştür. Kralın baş şovalyesi ölürken kılıcını İngizlizlerin kahramanı Robin’e verir ve babasına teslim edilmesini ister.

Robin bir kasabaya gidecektir ve gittiği yerde halkın sömürüldüğünü görecektir. Halkın sömürülme yöntemi ise çok yüksek oranda alınan vergilerdir. Robin kasabada bir kadına aşık olacak ve kasaba halkını kurtarmak için harekete geçecektir.

Robin kendisi gibi oluşan insanlardan bir ekip kurarak halk için kötülerle savaşmaya başlar.

Robin bu savaşta düşündüklerini yapabilecek mi ?

Editörün Düşüncesi

Çocukluğumuzun kahramanı Robin Hood beyaz perdede izleyenlerle buluştu. Robin Hood denilince hepimizin aklında bir fikir oluşuyor öyle değil mi ? Tabii ki öyle. Zenginden alıp fakire veren koca yürekli kahraman.

Ridley Scott’un kaleme aldığı ve başrol oyunculuklarını Russel Crowe ve Cate Blanchett’in üstlendiği keyifle izlenebilecek güzel bir yapım olmuş.

Russel Crowe ve Cate Blanchett’in muhteşem uyumunu göreceksiniz filmde. Oyunculuklar son derece başarılıyla sonuçlanmış. Robin Hood karakteri hepimizin duyduğu bildiği bir karakter olduğu için bu filmi bir adım öne taşımış bana kalırsa.

Kurgu yönünden oldukça başarılı olmuş gerçekten. Russel Crowe bu rol için yaratılmış sanki. Filmi alıp götürmüş. Filmin bir kaç yeri haricinde oldukça başarılı bulduğum ve verilmiş olan İmdb puanının bu puanı hak etmediğini düşünüyorum.

Filmin süresi biraz uzun gelebilir ilk başta fakat izleyince bu düşüncenizin değişeceğini düşünüyorum. Film gayet akıcı ve sürükleyici gidiyor. İzlemeden geçmeyin diyeceğim filmlerden bir tanesidir. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :