Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Rocketman

Orjinal Adı: Rocketman

Rocketman IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 1 Dakika – 121 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2019

Bütçe: 40.000.000$

Hasılat: 195.179.299$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Dexter Fletcher

Senarist: Lee Hall

Müzikler: Taron Egerton

Oyuncular: Taron Egerton- Jamie BellRichard MaddenBryce Dallas Howard

Filmin Konusu

Rocketman, Sir Elton John (Taron Egerton)’un hayatındaki en önemli bilinmeyen gelişmeleri, Kraliyet Müzik ailesinden süper yıldızlığa yükseldiği yıllardaki gelişmeleri ve ortaklık yaptığı Bernie Taupin (Jamie Bell)’i konu ediniyor.

Editörün Düşüncesi

Rocketman müzik sektöründe çok büyük işlere imza atmış ve hiç eskimeyen parçaları olan Sir Elton John’un müzik akademisinden olağanüstü yeteneğe sahip olarak ayrılıp süper starlık basamaklarını nasıl tırmandığını ve hem ortağı hemde söz yazarı Bernie Taupin ile yaptığı iş birliğini ele alıyor.

Filmin Başrolünde Taron Egerton yer alırken, yönetmen koltuğunda Dexter Fletcher yer alıyor. Taron Egerton’u Kingsman’dan hatırlıyoruz. Gerçekten çok ama çok başarılı bir oyuncu olduğunu düşündüğüm oyunculardan bir tanesidir. Bu filmde de yine hünerlerini konuşturmuş ve başrol oyunculuğunun üstesinden başarı ile gelmiştir.

Filmin kadrosunun genelini çok iyi buldum, senaryoda başarılı fakat daha başarılı bir senaryo olabilir miydi evet daha iyisi olabilirdi. Kesinlikle başarılı olduğunu düşündüğüm bir film.

Filmde sıkıcılık yok ve senaryosu oldukça akıcı seyrediyor. Film başında izleyiciyi alıyor ve filmin sonuna kadar götürüyor. Taron Egerton’u Kingsman filminde de çok beğenmiştim bu filmde de filmi taşıyan isim olarak görüyorum.

Senaryodaki boşluklara rağmen bu film izlenir diyorum ve sizlerinde bu filmi arşivinize eklemenizi istiyorum. Bu yüzden bu filmi izlemeden geçmeyin diyorum. Beğeneceğinizden emin olarak Rocketman’ı buraya bırakıyorum ve şunu da biliyorum ki benim gördüğüm boşlukları sizde göreceksiniz. Bu boşluklar filmi bozan ve uçuruma sürükleyen türden boşluklar değil, sadece biraz daha üzerinde durulması gereken noktalar diye bir düşünce içerisindeyim. Bence izleyin ve bunun kararını kendiniz verin.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :