Dizi Önerileri: Roma - Rome İzle

Orjinal Adı: Rome – Roma

Roma IMDB Puanı : 8.7 / 10

Yapım Yılı : 2005 – 2007

Dizinin Süresi : 52 Dakika

Kaç Sezon : 2 Sezon

1.Sezon: 12 Bölüm

2.Sezon: 10 Bölüm

Yaratıcılar: Bruno HellerWilliam J. MacDonaldJohn Milius

Oyuncular: Kevin McKiddRay StevensonPolly WalkerKerry CondonJames PurefoyIan McNeiceCoral AmigaLindsay DuncanLidia BiondiTobias MenziesNicholas WeedesonDavid BamberChiara MastalliManfredi AliquoIndira Varma

Dizi Konusu

Rome dizisi HBO yapımı olup, 28 Ağustos 2005 tarihinde ilk bölümüyle ekranlara çıkmış ve 14 Ocak 2007 yılında ekranlara veda etmiştir. Toplamda sadece 2 sezon süren dizide 22 bölüm çekilmiştir. Dizi de Roma döneminin MÖ 49 yılları anlatılmaktadır. İlk sezonunda Sezar anlatılırken ikinci sezonunda Sezar’ın varisleri ile arasında geçen mücadeleye odaklanılmış.

Rome dizisinde Roma’nın en güçlü dönemine odaklanılırken, dışarıdan bu kadar güçlü görünen imparatorluğun aslında içinde pek çok sorunla uğraştığını gözler önüne seriyor. İçeride ki sinsi planlar ve çatışmalarla birlikte gerileme süreci de başlamıştır. Buna rağmen Sezar, 8 yıllık uğraşı sonucunda Galya bölgesini almayı başarmıştır. Ancak bu zaferle birlikte kazanılan ganimetlerle ve gittiği askeri ile birlikte geri dönmeye başlamışken, senato üyeleri buna engel olurlar.

Geri dönmesini istemeyen senato, onu yargılama tehdidi ile engellemeye çalışırlar. Sezar’ın yakın dostu olan Pompey yaşanan bu durumu çözmek için harekete geçer. Galya bölgesinde lejyon bayrağının çalınmasıyla birlikte özel bir birlik ve başındaki Lucius Vorenus ve Titus Pullo bölgeye gider ve bütün olaylar başlar.

Editörün Düşüncesi

Eski dizilerden biri olan Roma dizisi kısa sürmesine karşın, bu tarz dönem dizileri için bir örnek olmayı başarmıştır. İlk olmasına karşın, gayet başarılı bir iş çıkartıldığını düşünüyorum. Sadece iki sezon süren diziyi izlemenizi öneriyorum.

Benim Bu Diziye Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
10
Peh!
Tırt Tırt
4
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
2
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
20
İzlenir!
Puf! Puf!
18
Puf!
LOL LOL
16
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
14
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
10
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
4
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir