Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Salyut 7 (2017)

Salyut 7 (2017)

Film Önerileri: Salyut 7 (2017) İzle

Orjinal Adı: Salyut 7

Salyut 7 IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 1 Saat 51 Dakika – 111 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Ekim 2017

Bütçe: 6.000.000$

Hasılat: 16.746.823$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Klim Shipenko

Senarist: Aleksey ChupovJeffrey HyltonNatasha MerkulovaAleksey Samolyotov – Klim Shipenko

Müzikler: Ivan Burlyaev

Oyuncular: Vladimir VdovichenkovPavel DerevyankoAleksandr SamoylenkoMariya MironovaOksana FanderaLyubov AksyonovaAleksandr RatnikovIgor UgolnikovArtur Vakha

Salyut 7 Film Konusu

Salyut-7 filmi 1985 yılında Rusya’da yaşanan ve tamamen gerçek olan olaylardan esinlenerek çekilmiş bilim kurgu türünde bir filmdir. Salyut insansız bir uzay istasyonudur. O zamanın Sovyetler Birliği tarafından yörüngeye gönderilmiştir. 1982 yılında bu görevde kullanılan uzay istasyonu Salyut istasyon zincirinin son halkasıdır. Görev yaptığı dönem boyunca sürekli arızalar çıkartmış ve yetkilileri zor durumda bırakmıştır.

1983 yılında Yakıt borusunun delinmesi, 1985 yılında kontrol merkezi ile tamamen iletişimin kopması bu teknik sorunlardan bazılarıdır. Bu sorunların artmasından dolayı çözümü için kozmonotlar Salyut uzay istasyonuna gönderilir. Bu ekip içinde çok önemli biri de bulunuyordu. Uzayda yürüyen ilk kadın olan Svetlana Savitskaya adında bir kozmonotta yer alıyordu. Salyut merkez ile iletişimi koparınca, kozmonotlar vakit kaybetmeden oraya giderler. Çünkü Sovyet uzay mühendisliğinin en gözde ürünü olan istasyon bulunduğu yerden yeryüzüne düşerse vereceği zayiatın boyutunu kimse hesap bile edemiyordu. Aynı zamanda bu ülkenin imajı içinde oldukça kötü bir sonuç doğuracaktı. Böyle bir başarısızlığa asla izin verilemezdi.

Editörün Düşüncesi

Rus yapımı bir film olmasının yanında gerçek bir olaydan esinlenmiş olması da beni çok etkiledi. Son derece başarılı bir şekilde kurgulanmış ve filme aktarılmış olan filmi çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 8.0/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :