Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Savaş Vadisi (2016)

Savaş Vadisi (2016)

Savaş Vadisi

Orjinal Adı: Hacksaw Ridge

Savaş Vadisi IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 2 Saat 19 Dakika – 139 Dakika

Gösterim Tarihi: 4 Eylül 2016

Bütçe: 40.000.000$

Hasılat: 175.302.354$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Mel Gibson

Senarist: Robert Schenkkan Andrew Knight

Müzikler: Rupert Gregson-Wiliiams

Oyuncular: Andrew GarfieldTeresa PalmerSam WorthingtonLuke BraceyHugo WeavingVince Vaughn

Filmin Konusu

Amerika Birleşik Devletleri II. Dünya Savaşındadır ve bir çok Amerikalı orduya gönüllü olarak katılmaya karar verir. Bunlardan biride Desmond Doss (Andrew Garfiel) olacaktır.

Doss dindar bir hristiyandır ve savaş sırasında silah kullanmaya ve insan öldürmeye karşı bir vatandaştır. İnsan öldürmek istemeyen Doss bunun yerine savaş sırasında yaralananlara yardım etme görevini üstlenerek ülkesine hizmet etmeyi tercih eder.

Doss’un bu durumu komutanları ve arkadaşları açısından sert tepkiler almasına yol açacaktır. Bu tavrından dolayı Doss Askeri Mahkemeye bile çıkar fakat tüm bunlara rağmen silah kullanmayı reddedecek ve savaş alanına canı pahasına da olsa silahsız gitmeyi tercih edecektir.

Doss’un bu tercihi onu oldukça sert eğitimlerden geçirecektir. Bakalım Doss bu zorlu görevi başarıyla sonuçlandırıp ülkesine doğru hizmet edebilecek mi ?

Editörün Düşüncesi

Savaş Vadisi filmi Mel Gibson’ın kaleme aldığı ve başrol oyunculuğunu Andrew Garfield’ın yaptığı bana göre Efsane Filmler arasına ismini altın harfler ile yazılmış son derece başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.

ABD Başkanı Harry Truman tarafından Onur Madalyasına hak kazanmış bir filmdir ve kesinlikle bu ödülü hak ediyor diyebilirim.

Andrew Garfiel’ın oyunculuğu son derece başarılı olmuş filmde insani duygularını fazlasıyla ortaya çıkarmış ve bu duyguyu izleyenlere aktarmayı başarmıştır. Yine II. Dünya savaşını ele alan Savaş Vadisi adlı yapım için söylenecek pek bir şey yok aslında tek kelime ile muhteşem bir film diyebiliriz.

Filmin süresi kesinlikle fazla diye bir düşünceye kapılmayın. Film oldukça sürükleyici ve akıcı gidiyor. Filmde üzülecek ve belkide göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Lütfen filmi izlemeden önce yaş sınırına bakınız ve yaşı tutmayan çocuklara bu tarz filmleri izletmeyiniz. Bu tür savaş ve dram filmleri çocukların üzerinde olumsuz davranışlar oluşturabilir ve psikolojilerini etkileyebilir.

Savaş Vadisi adlı eserde emeği geçen herkesin ellerine sağlık. İzlemeden geçmeyin diyorum. Kesinlikle zaman kaybı, böyle film mi olur diyeceğiniz bir yapım değildir. İzledikten sonra benim gibi düşünecek ve pişmanlık duymayacaksınız.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :