Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Sefiller – Les Misérables (2012)

Sefiller – Les Misérables (2012)

Film Önerileri: Sefiller - Les Misérables (2012)

Orjinal Adı: Les Misérables – Sefiller

Sefiller IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 2 Saat 38 Dakika – 158 Dakika

Gösterim Tarihi: 1 Mart 2013

Bütçe: 61.000.000$

Hasılat: 441.809.770$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Tom Hooper

Senarist: William NicholsonAlain BaoublilClaude-Michel SchönbergHerbert KretzmerVictor Hugo

Oyuncular: Hugh JackmanRussell CroweAnne HathawayAmanda SeyfriedSacha Baron CohenHelena Bonham CarterEddie RedmayneAaron TveitSamantha BarksDaniel Huttlestone

Sefiller Film Konusu

Sefiller filmi kült olmuş dram müzikal türünde bir filmdir. Fransa’nın 19. yüzyılında geçen filmde tutkular, fedakarlıklar, kalp kırıklıkları ve daha pek çok duygu üzerine kurulmuştur. Jean Valjean adındaki mahkum hapishane yetkilileri tarafından serbest bırakılır. 24601 numaralı mahkum olarak bilinen Jean, kendisine bu dünyadan uzak bambaşka bir hayat kurmak ister. Ancak müfettiş Javert onu bir gölge gibi takip eder.

Jean, Fantine’nin kızı Cosette ile ilgilenme görevini kabul eder ve bu kararla birlikte hayatlarında büyük değişiklikler olur. Fransız devriminin hemen öncesinde geçen bu hikaye, yaşanan ihtilalin her yönünü gözler önüne sermektedir. Victor Hugo tarafından yazılan romandan uyarlanan bu efsaneleşmiş filmde Jean Valjean’ın ölümsüz hikayesini çok güzel bir şekilde beyaz perdeye yansıtıyor.

Sefiller filmi genel itibari ile oldukça akıcı bir senaryoya sahiptir. Zira kitabı okuyanlar için çok daha anlamlı gelecektir. Ancak müzikal kısımları çok beğenmeyenler için biraz sıkıcı gelebilir. Yine de böylesine efsane bir romandan çıkan bu klasik filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Editörün Düşüncesi

Victor Hugo’nun mükemmel kitabı ‘Sefiller’ esinlenerek, müzikal tarzda yapılmış bir film. Filmle ilgili çoğu yerde olumsuz eleştiriler görebilirsiniz bunun en büyük sebebi müzikal yapısından dolayıdır. Bunun dışında Hugh Jackman ve Russell Crowe gibi büyük oyunculuklar bile filmin başarılı olması için bana göre yeterli bir sebep.

Benim Bu Filme Puanım: 8.0/10

İyi  Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :