Home / Dram / Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? 9 Nisan’da Netflix’te!

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? 9 Nisan’da Netflix’te!

/
/
video
345 Views

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Vizyon Tarihi: 9 Nisan 2021

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu

Senarist: Yılmaz Erdoğan

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Oyuncuları: Ecem Erkek – Ushan Çakır – Merve Dizdar – Devrim Yakut – Engin Alkan – Bülent Çolak – Ahmet Rıfat Şungar – Asuman Dabak – Bora Akkaş – Özlem Tokaslan – Rıza Akın – Caner Alkaya – Atakan Çelik – Ilgaz Kaya – Tuğba Aydın

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Konusu

Gülseren, ateş böceklerine olan sevgisiyle çok zeki ve sivri dilli bir kadındır. Sivri dili arada başına bela olsa da her seferinde zekasıyla üstesinden gelmeyi bilir. Yaşadığı hayatıyla olumlu olumsuz, hüzünlendirip güldüren Gülseren, hayatınıza ışık tutacak.

Film daha önce Yılmaz Erdoğan tarafından yazılan ve tiyatroda Demet Akbağ ile defalarca sahneledikleri oyunun beyaz perdeye yansımış halidir. Tiyatroda sahnelendiği dönemlerde 1 milyon seyirci başarısına ulaşmış ve Yılmaz Erdoğan’ın güçlü kaleminin en iyi eserlerinden biri olmuştur.

Filmle ilgili araştırmalarımdan bahsedecek olursam, Yılmaz Erdoğan’ın en başarılı eserlerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tiyatroda tadı muhakkak çok başkadır ama ilk film olacağını duyduğumda oyuncu seçimlerinin çok önemli olduğunu düşmüştüm. Ve bence çok iyi seçimler yapmışlar.

Güldür Güldür Show’dan herkesin tanıdığı ve çok sevdiği Ecem Erkek başrolde olacak. Ecem Erkek gerçekten oyunculuğuyla son dönemlerin en iyilerinden biri olduğunu defalarca kanıtladı. Sinemada nasıl olacağını düşünürken, bu ilk fragmanla bile iyi olacağını hissettirdi. Ona eşlik edenlerin çoğu BKM(Beşiktaş Kültür Merkezi) oyuncularından seçilmiş. Bu durumda kötü olduklarını söylemem abes olur.

Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan’ın sinerjisi geriye kalan tek problem olarak kalıyor. Bu durum nasıl aşılır açıkçası onu izleyince hep birlikte göreceğiz. İçinde bulunduğumuz bu gergin pandemi döneminde bu tarz bir film bence çok iyi olacak.

Netflix orjinal yapımları almış başını gidiyorken, sanırım çok daha iyi işlere de imza atılacak gibi duruyor. Ülkemizde de Exxen platformu kararlı bir şekilde ilerlerken, tabi ki Netflix’le baş edebilecek bir duruma gelebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Toplarlayacak olursam;  Yılmaz Erdoğan’ın tiyatrolarından beyaz perdeye uyarladığı yeni filmi. 9 Nisan’da Netflix’te yayında!

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :