img
Home / Dram / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi – 10 Things I Hate About You (1999)

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi – 10 Things I Hate About You (1999)

/
322 Views

Film Önerileri: Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi - 10 Things I Hate About You (1999)

Orjinal Adı: 10 Things I Hate About You – Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 1999

Filmin Süresi: 1 Saat 37 Dakika – 97 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Eylül 1999

Bütçe: 30.000.000$

Hasılat: 53.478.166$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Gil Junger

Senarist: Karen McCullahKirsten SmithWilliam Shakespeare

Müzikler: Richard Gibbs

Oyuncular: Heath LedgerJulia StilesJoseph Gordon-LevittLarisa OleynikDavid KrumholtzAndrew KeeganSusan May PrattGabrielle UnionLarry Miller

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi Film Konusu

10 Things I Hate About You filmi gençlik dizisi ile romantik komedi karışımında bir filmdir. Üniversite çağlarındaki öğrencilerden oluşan bir grup gencin okulda geçen hikayeleri konu ediniyor. Bianca adında bir kız, okuduğu bu üniversite de bütün erkekleri kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahiptir. Hatta o kadar güzel bir kızdır ki sadece erkekleri değil kızlar bile ona hayran gözlerle bakmaktan kendilerini alı koyamaz.

Ablası ile birlikte yaşayan Bianca, ömrü boyunca hiçbir zaman erkeklere bir hayranlık beslememiştir. Belki çok güzel oluşu belki de onları kendi güzelliğinin yanında çok küçük görmesi nedeniyle böyle olmuştu. Aslında işin aslı tamamen ailevi yaşantıda gizliydi. Ailenin kuralları nedeniyle ablası çok çekingen bir yapıda olup, hayatının her alanında bu şekilde davranmıştı ve Bianca’nın yaşamı da ablasının bir yansıması olarak şekillenmişti.

Zamanında bu iki kardeş birbirlerine bir söz vermişti. Her ne olursa olsun asla birisinin sevgilisi yokken diğerinin de olmayacaktı. Bu kural ışığında Bianca hem onun hayatını hem de kendi hayatını biraz değiştirmenin iyi olacağını düşünür ve planlar yapmaya başlar.

Editörün Düşüncesi

90’ları anlatan bir film olması dolayısıyla ön yargıyla izledim. Ancak, günümüzü de son derece başarılı şekilde işleyen bir film olduğunu düşünüyorum. Romantik komedi tarzında bir film olarak bence beklentileri karşılayacak düzeyde bir film olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :