img
Home / Animasyon / Senin Adın – Kimi No Na Wa! – Your Name (2016)

Senin Adın – Kimi No Na Wa! – Your Name (2016)

/
200 Views

Film Tavsiyeleri: Senin Adın (Kimi No Na Wa!)

Orjinal Adı: Kimi No Na Wa. – Your Name – Senin Adın

Senin Adın IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika – 106 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Ağustos 2017

Bütçe: 3.500.000$

Hasılat: 358.922.706$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Makoto Shinkai

Senarist: Makoto Shinkai – Clark Cheng

Müzikler: Radwimps

Seslendirenler: Ryunosuke KamikiMone KamishiraishiRyo NaritaAoi YukiNobunaga ShimazakiKaito Ishikawa

Filmin Konusu

Kimi no na wa filmi animasyon türünde olup, son zamanlarda sinema dünyasının parlayan yıldızı Japonya yapımıdır. Mitsuha isminde kırsal kesimde ama etrafı dağlarla kaplı çok güzel bir yerde yaşayan biridir. Babası bu şehrin valisidir. O yüzden genelde evde olmaz. Mitsuha ise evde ilkokulda okuyan kız kardeşi ve babaannesi ile yaşamaktadır.

Mitsuha genelde hiç yalan konuşmaz ama iki konuda yalan söylemeye mecbur kalır. Ailesinin Shinto tapınağı geleneklerinden ve babasının seçim kampanyalarından hiç hoşlanmaz ama hoşlanır gibi davranır. Kırsal kesim ona çok sığ gelmektedir. Onun hayali Tokyo gibi büyük şehir hayatıdır. Taki adında bir başka genç ise Tokyo’da yaşar. Taki, arkadaşlarıyla vakit geçirerek boş zamanlarını değerlendirir.

Zaten bir İtalyan restoranında part time olarak çalışmaktadır. Mimari ve güzel sanatlara ilgi duyduğu gibi çok daha başarılı çizimleri ve yaratıcı fikirleri vardır. Ancak bir şey olur ve bir sabah uyandıklarında bu iki kişi yer değiştirmiştir. Ruhları aynı ama bedenleri farklıydı. Bu ilginç olay aralarında sır olarak kalır.

Editörün Düşüncesi

Bir dönem deli gibi anime dizi izleyen biri olarak, animasyon dünyasına aşırı bağlı biriyim. Genelde uzak doğu mutfaklarından çıkan animelerin tadı çok daha keyifli olmakta. Kimi No Na Wa. animasyon filmi de gerçekten bunun en iyi örneklerinden biri olmuş.

Keyifle izleyeceğiniz, müthiş replikleriyle aşırı eğlenceli bir animasyon filmi…

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :