Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Shameless (2011- )

Shameless (2011- )

shameless

Shameless IMDB Puanı : 8.6/10

Yapım Yılı : 2011 –

Kaç Sezon : 10 Sezon

  • 1.Sezon : 12 Bölüm
  • 2.Sezon : 12 Bölüm
  • 3.Sezon : 12 Bölüm
  • 4.Sezon : 12 Bölüm
  • 5.Sezon : 12 Bölüm
  • 6.Sezon : 12 Bölüm
  • 7.Sezon : 12 Bölüm
  • 8.Sezon : 12 Bölüm
  • 9.Sezon : 14 Bölüm
  • 10.Sezon : 12 Bölüm – Devam Ediyor…

Yaratıcılar : Paul AbbottJohn Wells

Oyuncular : William H. MacyEmmy RossumEthan CutkoskyJeremy Allen WhiteShanola HamptonSteve HoweyEmma KenneyCameron MonaghanBrenden Sims

Dizinin Konusu

Normal ailelerin aksine bir aile düşünün. 6 kardeşler, baba alkolik umursamazın teki anne ise terk edip gitmiş. Başlarında büyük olarak duran ve aileyi bir arada tutmaya çalışan bir abla. Fiona Gallegher (Emmy Rossum) tek başına çabalayan tüm zorluklara rağmen 6 kardeşin bir arada tutmaya çalışan fazlasıyla çalışkan ve iyi niyetli bir abla.

Ailenin her bir ferdi çok ayrı tellerden çalıp çok ayrı tellerden söylüyorlar. Shameless’ın anlamı utanmaz demektir bu aile gerçekten bu ismin hakkını veriyor. Şimdiye kadar görüp görebileceğiniz en sıra dışı aile Gallegher ailesidir.

Fiona bu aileyi ayakta tutmaya çalışırken işler her geçen gün farklı bir boyut kazanacak kötüye sürüklenecektir. Fİona bir yerden toplarken ailenin diğer elemanları bir yerden bozacaktır. Bunu layıkıyla başaran kişi ise Frank Gallegher (William H. Macy) olacaktır. İşleri berbat etmekte üstüne yoktur Frank’in.

Bakalım 10 Sezonluk bu serüvende Fiona bu tatlı bela aile ile ne yapacak?

Editörün Düşüncesi

İzlerken çok güldüğüm, eğlendiğim bir dizi olan Shameless‘ı severek izlemeye devam ediyorum. Gerçekten dizi isminin hakkını veriyor. Tam bir fiyasko aile. Ailede yok yok cidden.

Ailenin babası olan Frank hiç ayık gezmiyor mesela. Frank için sarhoş olmanın bir saati yok. Frank para ve içki için aklınıza gelecek her türlü işe kalkışacaktır. Yok artık o kadar da yapmaz dediğiniz şeyleri yapacak ve izleyenleri şaşkına çevirecektir.

Frank’in yaptığı bu işleri toparlamak ise tabii ki ailenin ablası olan Fiona’ya kalacaktır.

Dizi dram gibi görünüyor olabilir ama bu aile kötü hallerini bile trajikomik bir hale getirmeyi başarıyor ve izleyenleri güldürüyor. Frank gerçekten çekilmez bir adam aile için fakat bir çok izleyenden de duyduğum gibi Frank’e kin beslenmiyor sanki. Adam yaptığı onca  kötü şeylere rağmen yinede sempatik.

Shameless izlemeye başlarsanız dizi bitene kadar takip edeceğinizden eminim. Kendimden biliyorum, elini veren kolunu kaptırıyor diziye. Dizinin insanı içine çekme özelliği var sanki.

Uzun soluklu bir dizi arıyorsanız Shameless tam size göre.

Benim Bu Diziye Puanım : 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :