img
Home / Dizi Önerileri / Sıdıka (1997 – 2002)

Sıdıka (1997 – 2002)

/
264 Views

Sıdıka

Sıdıka IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 19972002

Yönetmen: Mahinur ErgunFatmanur Sevinç

Senarist: Atilla Atalay

Oyuncular: Hasibe ErenFüsun DemirelAli ErkazanHakan TanferÜmit ÇırakŞafak SezerLevent Erim

Dizinin Konusu

Sıdıka Saka Postmodern bir kızdır ve dünyanın her yerinde evde oturup başka bir işi olmayan kadınlar için ev kızı yakıştırmasını yapmaktadır.

Sinoplu aileden gelen Sıdıka okula gönderilmemiş fakat bulduğu her yazıyı okuyarak yaşadığı kenar mahallenin elit kızı olarak kendini göstermektedir.

Baskıcı aynı zamanda da sarhoş bir babaya sahip olan Sıdıka sadece babasından değil deli sayılabilecek bir abiden ve Sıdıka’nın normal olmadığını düşünen bu yüzden de Sıdıkayı evlendirmeye çalışan bir anneden çekeceği vardır.

Günleri evin içinde geçen Sıdıka için her gün yeni bir başlangıç ve yeni maceradır.

Editörün Düşüncesi

Sıdıka çocukluğumuzun unutulmaz ve tekrar tekrar izlesek sıkılmayacağımız dizi. Tv ekranlarında o kadar çok zaman dolsun diye dizi var ki tekrar tekrar karşımıza çıkarak bizlere defalarca izlettirilen, keşke onların yerine böyle efsaneleri bizlere tekrar tekrar sunsalar. Şimdiki gelecek yeni nesil bu dizileri hiç görmeyecek ve böylesine güzel dizilerden mahrum kalacaklar.

Sıdıka dizisinin yönetmen koltuğunda Mahinur Ergun ve Fatmanur sevinç otururken dizinin senaryo yazarlığını Atilla Atalay üstlenmektedir. Bir ailenin gerçekten komik hikayesini ele alan dizi izleyiciyi en ufak sıkmamış ve her bölümünde ayrı başarıya imza atmıştır.

Türk Dizi Tarihinde böylesine güzel bir dizi olduğu için ve ben bu diziyi takip ettiğim için hem çok mutlu hemde çok şanslıyım. Bu diziyi izlemiş olan herkesin benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.

Keşke o zamanlar geri gelse de bizler yine oturup çekirdek çitleyip her bölümünü gözümüzü ayırmadan izlesek. Türk dizilerinin en iyilerinden biri olarak düşündüğüm Sıdıka adlı diziyi izlemediyseniz bence hiç vakit kaybetmeden izleyiniz.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :