img
Home / Dram / Sihirbaz – The Illusionist (2006)

Sihirbaz – The Illusionist (2006)

/
152 Views

Film Önerileri: Sihirbaz - The Illusionist İzle

Orjinal Adı: The Illusionist – Sihirbaz

Sihirbaz IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 1 Saat 50 Dakika – 110 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Ağustos 2006

Bütçe: 16.500.000$

Hasılat: 87.892.388$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Neil Burger

Senarist: Neil Burger – Steven Millhauser

Müzikler: Philip Glass

Oyuncular: Edward NortonPaul GiamattiJessica BielRufus SewellEddie MarsanJake WoodTom FisherAaron Taylor-JohnsonEleanor TomlinsonKarl JohnsonVincent FranklinNicholas Blane

Film Konusu

Sihirbaz filmi sosyal ve kültürel anlamda farklı dünyalarda yaşayan iki kişi arasında oluşan aşkın, aileleri tarafından bir türlü onaylanmaması üzerine yaşananları anlatıyor. Sophia ve Eisenheim bir gün karşılaşırlar ve hiç hissetmedikleri kadar yoğun bir duygu ile birbirlerine bağlanırlar. Üstelik tek taraflı bir aşk da değildir bu.

Sophia, aristokrat bir aileye ve güçlü bir çevreye sahip iken, Eisenheim ise hayatını marangozluk yaparak geçirmeye çalışan bir ailenin oğludur. Haliyle ciddi farklar bulunan bu iki gencin ailesi arasında, bu aşka onay verecek birinin çıkması çok zordur. Bu iki genç aşık, hissettikleri şey yüzünden çevrelerinden oldukça büyük bir tepki görürler. Eisenheim, hiçbir şekilde o kızla görüşmemesi için yasaklanır ve ülkeden ayrılır.

Ülkeden ayrılmayı kendi istemiştir. Dünyayı dolaşarak bu aşkı kalbine gömmeye çalışır. Tam 15 yıl boyunca Dünya’nın pek çok yerini dolaşır ve sonunda ülkesine bir sihirbaz yeteneği kazanmış olarak döner. Tam da bu sırada Sophia’nın nişanlanmak üzere olduğunu öğrenir. Bunca zaman sonra karşılaşan ikilinin aşkları bitmemiştir ve yeniden alevlenir.

Editörün Düşüncesi

Efsane bir film olduğunu söylemekle başlamak istiyorum. Edward Norton’ın efsane oyunculuğuyla müthiş bir senaryonun birleşmesi sonucu ortaya çok iyi bir film çıkmış. Bana göre senaryo konusunda en iyi filmlerden biri diyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :