img
Home / Aksiyon / Sihirbazlar Çetesi 2 (2016)

Sihirbazlar Çetesi 2 (2016)

/
195 Views

sihirbazlar-cetesi-2

Orjinal Adı: Now You See Me 2

Sihirbazlar Çetesi 2 IMDB Puanı: 6.5/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 2 Saat 9 Dakika – 129 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Haziran 2016

Bütçe: 90.000.000$

Hasılat: 334.897.606$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Jon M. Chu

Senarist: Ed SolomonPeter ChiarelliBoaz YakinEdward Ricourt

Müzikler: KO Star

Oyuncular: Jesse EisenbergMark RuffaloWoody HarrelsonDave FrancoDaniel RadcliffeLizzy CaplanJay ChouSanaa Lathan

Filmin Konusu

Robin Hood stili gösterilerinin üzerinden bir yıl geçmiştir. Atlılar çetesi geri dönüşünü gösteren gösterisi ile onlar için kaçmanın çok basit bir şey olduğunu gösterecektir. Atlılar çetesi ve grubun yeni üyesi Lula (Lizzy Caplan) ile birlikte, yapacakları yeni gösterilerinde amaçları Owen Case’i ifşa etmektir. Bu kez FBI özel ajanı olan Dylan Rhodes (Mark Ruffalo) ile iş birliği içerisindedir. Rhodes’un çeteye katılması gösteriden önce açığa çıkar ve planlar istedikleri gibi gitmez. İtibarını geri kazanmak isteyen Atlılar çetesi hayatlarının en zor soygunu ile karşı karşıyadır. Bakalım Atlılar Çetesi bu soygundan başarı ile çıkıp kendilerini temize çıkarabilecekler mi ?

Editörün Düşüncesi

Bana göre Sihirbazlar Çetesi serisinin ikinci filmi ilkine göre daha sönük olmuş. Yine ters köşeler, sürpriz gösteriler ve görsel şölenler mevcut. Ama muhtemelen serinin ilk filmi hazırlanırken yapımcıların aklında ikinci film düşüncesi yokmuş ki senaryo ilk filmdekine benzetilmeye çalışılmış.

Yine de seyir zevki yüksek bir yapım olmuş. Seyir zevkini yükseltmek adına yeni oyuncular filme heyecan katmış gibi görünse de asıl kahramanlarımız olan atlılar, filmde yine en önde duran oyuncular olmuş.

Bana katılırmısınız bilmem ama her nedense The Social Network filminde de oyunculuğu çok beğenmediğim Jessie Eisenberg bu filmde de başarılı bir oyunculuk sergilememiş. Tavırları ve rolde kalması çok yapmacık görünüyor, izleyici de gerçeklikten uzak bir hissiyat doğurduğunu düşünüyorum.

Bu olumsuzlukların dışında Sihirbazlar Çetesi 2 filmi son derece başarılı, seyir zevki yüksek ve ilk filmdeki etkiye benzer etkiler oluşturabilecek bir yapıya sahip olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :