img
Home / Biyografi / Sıkıysa Yakala (2002)

Sıkıysa Yakala (2002)

/
151 Views

Sıkıysa Yakala (2002)

Orjinal Adı: Cath Me If  You Can

Sıkıysa Yakala IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2002

Filmin Süresi: 2 Saat 21 Dakika – 141 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Aralık 2002

Bütçe: 52.000.000$

Hasılat: 352.114.312$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Steven Spielberg

Senarist: Jeff NathansonFrank Abagnale Jr.Stan Redding

Müzikler: Judy Garland

Oyuncular:  Leonardo DiCaprioTom HanksChristopher WalkenNathalie BayeAmy Adams

Filmin Konusu

FBI tarafından her yerde aranan bir dolandırıcının hikayesi. Frank Abagnale Jr. (Leonardo DiCaprio) annesi ile babasının ayrılığının ardından evden kaçar. Daha 16 yaşındayken çek sahtekarlığı yapmaya başlar. 26 ülkede gerçekleştirdiği bu sahtekarlıktan milyon dolarlarca para kazanır ve ABD tarihinin en genç ve en başarılı dolandırıcısı seçilir.

Daha 18 yaşına girmeden bir hava yolu şirketinde yardımcı pilot, avukatlık ve doktorluk yaparak kendini gizlemeye çalışır. FBI adına çalışan Carl Hanratty (Tom Hanks) Frank’in peşindedir. Bakalım Frank kaçmayı başarabilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Sıkıysa Yakala filmi beni ekrana kilitleyen bir film olmuştur. Daha 18 yaşına girmemiş bir genç olan Frank annesi ve babasının ayrılığı ile yıkılır. Vekaletin kimde olacağı kararı Frank’e verilir ve kağıda kim ile kalmak istiyorsa onun adını yazması istenir. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Frank evden kaçarak, genç yaşında hayata tutunmaya çalışır.

Yaptığı sahte çekleri bozdurmak için türlü kılıklara giren Frank bana kalırsa tam bir kılık değiştirme ustası. Karizmasını ve müthiş zekasını kullanarak harika işler çıkarmaktadır. Ancak FBI adına çalışan Carl, Frank’i rahat bırakacak gibi durmuyor.

Aslında benim filmden aldığım ders yaşınız kaç olursa olsun, yalnız başınıza da kalsanız hayata bir şekilde tutunabileceğinizi anlatıyor. Yakışıklı oyuncu Leonardo DiCaprio gerçek hayattan esinlenilmiş bu kişiyi harika oyunculuğu ile oldukça başarılı bir şekilde oynamış.

Benim bu filmde en çok ilgimi çeken nokta böyle bir kişi gerçekten varmış. Filmin konusu bu kişiyi ele almış. Daha çocuk yaşındayken bütün FBI’ı peşine takmış ve onlarla adeta oynamış. Filmde puan kıracağım bir yer kesinlikle bulamadım gerçekten baştan sona ekrana kilitleyecek harika bir eser.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :