Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Soprano Ailesi – The Sopranos (1999 – 2007)

Soprano Ailesi – The Sopranos (1999 – 2007)

Film Önerileri: The Sopranos - Sopranos Ailesi

Orjinal Adı: The Sopranos – Soprano Ailesi

Soprano Ailesi IMDB Puanı : 9.2 / 10

Yapım Yılı : 1999 – 2007

Dizinin Süresi : 55 Dakika

Kaç Sezon : 6 Sezon

1.Sezon: 13 Bölüm

2.Sezon: 13 Bölüm

3.Sezon: 13 Bölüm

4.Sezon: 13 Bölüm

5.Sezon: 13 Bölüm

6.Sezon: 21 Bölüm

Yaratıcılar: David Chase

Oyuncular: James GandolfiniLorraine BraccoEdie FalcoMichael ImperioliDominic ChianeseSteven Van ZandtTony SiricoRobert IlerJamie-Lynn SiglerAida TurturroDrea de MatteoSteve SchirripaDan GrimaldiJoseph R. Gannascoli

Dizi Konusu

Soprana Ailesi dizisi HBO kanalında 1999 ve 2007 yılları arasında yayınlanmıştır. Tony Soprano adında bir Amerikan İtalyan karışımı mafya ailesinin patronu konumundadır. New Jersey eyaletinde yaşamaktadır ve şehrin tamamı elindedir.

Tony Soprano’nun sadece suç ve şiddet üzerine eğilimi bulunmuyor. Aynı zamanda aile, dostluk ve adalet üzerine de denge kurmaya çalışıyor. Dizi de sadece Tony Soprano’nun hayatı ele alınmıyor elbette. Soprano ailesinin diğer üyelerinden de kesitler sunuluyor. Ancak dizinin en temel odak noktası Tony ile onun psikiyatristliğini yapan Doktor Jennifer Melfi arasında geçen konuşmalardır.

Yayında olduğu tüm süre boyunca suç ve ahlak dengesi üzerine yaptıkları konuşmalar çok konuşulmuştu. Dizi ilk olarak 10 ocak 1999 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır ve 10 Haziran 2007 yılı finali yaparak yayına son vermiştir. Bu süre zarfında 6 sezon ve 86 bölüm ile çok başarılı bir yapım olmuştur.

21 tane Emmy ödülü ve 5 tane Altın Küre ödüllerine layık görülen dizi, çoğu yazar tarafından en iyi televizyon dizisi olarak seçilmiştir.

Editörün Düşüncesi

Döneminde bir sürü ödül alarak kalitesini kanıtlamış bir dizi. Bende ödülleri okuduktan sonra izlemeye başlamıştım ve gerçekten çok beğendim. Kurgusu, senaryosu, oyunculuklar, hikayeler gerçekten çok iyi.

Benim Bu Diziye Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :