Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Sosyal Ağ (2010)

Sosyal Ağ (2010)

Sosyal Ağ (2010)

Orjinal adı: The Social Network

The Social Network IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 2010

Filmin Süresi: 2 Saat – 120 Dakika

Gösterim Tarihi: 24 Eylül 2010

Bütçe: 40.000.000$

Hasılat: 224.920.315$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: David Fincher

Senarist: Aaron SorkinBen Mezrich

Müzikler: Ucla’s Bruin Harmony

Oyuncular: Jesse ElsenbergRooney MaraJoseph MazzelloAndrew GarfieldJustin TimberlakeArmie Hammer Josh PenceMax Minghella

Filmin Konusu

Sosyal Ağ, Dünya’nın en büyük sosyal ağı olan Facebook’un kuruluşunu ve Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in( Jesse Elsenberg ) geçtiği yolları anlatmaktadır.

Editörün Düşüncesi

İnsanı girişime yönlendiren, belkide bu filmden sonra bir çok insanın var olan işlerini bir kenara bırakarak, girişimciliğe soyunduğu bir film. Sosyal Ağ’ı izlerken aklınızda bir çok soru doğacaktır. Bunların başında ben yapabilirmiyim? sorusu geliyor.

Mark Zuckerberg’in yaşam tarzından tutunda, Facebook fikrinin nasıl doğduğuna kadar bir çok konuyu ele alıyor. Günümüzde milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook fikirden, ilk başarı basamaklarını tırmanışlarını en güzel şekilde ele alıyor.

Ben Sosyal Ağ filminden önce hikayeyi az çok bilen birisi olarak, Facebook’un doğuşunun kesinlikle çok iyi ele alındığını düşünüyorum. Bu filmden sonra fikirlerinizi hayata geçirmek için çokta beklememeniz gerektiğini düşünüyorum.

Filmdeki bilgilere ek olarak size bazı bilgiler vermek istiyorum.

Winklevoss kardeşler( Armie Hammer – Josh Pence ) aldıkları tazminatın ardından Bitcoin işine girerek, Mark Zuckerberg’in kişisel servetinden daha büyük bir servete ulaştılar.

Eduardo’nun( Andrew Garfield ) şu anda bilişim dünyasının dışında bir işle meşgul olduğu ve son derece başarılı bir pozisyonda yer aldığı duyumları bulunmaktadır.

bu iki bilgiyi sizinle paylaşmamın sebebi ne olursa olsun asla pes etmemeniz gerektiği. İnanın benim bu filmi izledikten sonra çıkarttığım en büyük kanı şu: bu adam yaptıysa bende yaparım. Halende yapabilmiş değilim, ancak bir gün yapabileceğimden eminim.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Bu film sizi etkiledi ve biraz daha motivasyona ihtiyacınız varsa, Umudunu Kaybetme filmi tam size göre…

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :