Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Soysuzlar Çetesi (2009)

Soysuzlar Çetesi (2009)

soysuzlar çetesi

Orjinal Adı: Inglourious Basterds

Soysuzlar Çetesi IMDB Puanı: 8.3/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 2 Saat 33 Dakika – 153 Dakika

Gösterim Tarihi: 20 Mayıs 2009

Bütçe: 70.000.000$

Hasılat: 321.455.689$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Qentin Tarantino

Müzikler: Ennio Marricone

Oyuncular: Brad PittChristoph WaltzMélanie LaurentDiane KrugerEli Roth

Filmin Konusu

Alman kuşatması altında kalan Fransa çok zor günler geçirmektedir. Çok sayıda sivil öldürülmüş ve yara almıştır. Shosanna (Mélanie Laurent)’nın gözünün önünde ailesi canice katledilmiş, Shosanna bu olanlara sadece seyirci kalabilmiştir.

Bir yolunu bulup hayatta kalmayı başaran Shosanna, Paris’e gidip kendisine yeni bir kimlik çıkartır ve yeni bir hayata başlar.

Farklı bir ülkede askerlerini nazilere karşı örgüyleyen yahudi teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), amacına ulaşmak adına çeşitli planlar yapmaktadır. Raine’nin amacı ise Nazi Almanya’nın önde gelenlerine açabildikleri kadar büyük hasarlar açmaktır.

Shosanna intikam planları kurmaktadır. Shosanna bir sinema salonu işletmektedir. Raine ve Alman aktrisin yolları bu sinema salonunda kesişecektir. Tabii bu salonda Shosanna’da olacaktır.

Editörün Düşüncesi

Soysuzlar Çetesi filminin izlenmeye değer bir film olduğunu düşünüyorum ve söylediğimin kesinlikle arkasındayım. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biriside bu olmalıdır.

Soysuzlar Çetesi filmi Quentin Tarantino’nun kaleme aldığı hem yazıp hem yönettiği bir yapımdır. Film sekiz dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. Başrollerini Brad Pitt ve Diane Kruger gibi hepimizin yakından tanıdığı iki isim paylaşmaktadır.

Quentin Tarantino’nun kendine has bir stili var ve ben bu tarzını çok beğeniyorum. Rezervuar Köpekleri ile başlayıp bu tarzını belli bir çizgide götürmüştür. Bu tarzı bir çok sinema sever tarafından takdir edilmiştir.

Brad Pitt hayranı biri olarak gerçekten bu filmde de farkını ortaya koymuş ve üst düzey bir oyunculuk sergilemiş. Brad Pitt’in yanı sıra Diane Kruger’de görevinden fazlasını yaparak filme tat vermeyi başarmış.

Filmde yahudileri biraz fazla överek Almanya’yı küçük düşürme çabaları göreceksiniz. Fakat bana göre bu bir film ve siyasi mesajlara takılmamak gerekiyor. Benide rahatsız etti açıkçası ama filme farklı bir açıdan bakacak olursak her şey yerinde gibi gözüküyor. Yahudileri bu kadar yükseklere çıkarmaya gerek yoktu en azından Almanları küçük düşürerek bu yapılmamalıydı bana kalırsa.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :