Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Star Wars: Skywalker’in Yükselişi (2019)

Star Wars: Skywalker’in Yükselişi (2019)

Star Wars: Skywalker'in Yükselişi

Orjinal Adı: Star Wars: Episode IX – The Rise Of Skywalker

Star Wars: Skywalker’in Yükselişi IMDB Puanı: 7/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 22 Dakika – 142 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Aralık 2019

Bütçe: 200.000.000$

Hasılat: 433.350.780$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: J.J. Abrams

Senarist: Chris Terrio – J.J. Abrams – Derek ConnollyColin TrevorrowGeorge Lucas

Müzikler: Ricky Tinez – J.J. Abrams

Oyuncular: Daisy RidleyAdam DriverOscar IsaacKeri RussellLupita Nyong’oMark Hamill

Filmin Konusu

Kylo Ren (Adam Driver), Büyük Lider Snoke’u öldürdükten sonra ilk düzenin Büyük Lider’i olmayı başarmıştır. Galaksiyi acımasızca yöneten Kylo Ren galaksiyi gün geçtikçe kötüye götürmektedir.

Luke Skywalker (Mark Hamill) Güç’le bütünleşmesiyle birlikte Rey (Daisy Ridley) içerisindeki gücü tanımaya başlayacaktır. Rey kendisini geçmişte tutan bağları ortadan kaldırmayı başarmıştır.

Rey ile Kylo Ren arasındaki çatışmanın nabzı gittikçe artacaktır. Kylo Ren Güç uğruna git gide acımasız bir hale bürünecektir.

Rey, Kylo Ren’i yenebilmek için sürekli çalışacaktır ve bu esnada Ren Şövalyeleri tekrardan oraya çıkacaktır. Galakside yaşanan Aydınlığın ve Karanlığın savaşı galaksi dengelerini alt üst edecektir.

Editörün Düşüncesi

Star Wars serisinin son filmi olan Star Wars: Skywalker’in Yükselişi bana kalırsa Star Wars efsanesine daha güzel bir son yakışırdı.

Kötü mü? Asla kötü diyemem fakat daha iyisini beklerdim diyebilirim. 7. ve 8. filmlerinden daha başarılı olmuş fakat ilk 6 filmin biraz gerisinde kalmış.

Star Wars: Skywalker’in Yükselişi kesinlikle kendisini izlettiriyor. Sıkmıyor, aksiyon sahneler son derece başarılı. Görüntü kalitesinden bahsetmeye gerek duymuyorum zaten Star Wars imzalı bir film.

Yine oyunculuklar tartışmasız çok iyi. Müzikler ve mekanlar yeterince güzel. Star Wars hayranları da benimle aynı fikirde diye düşünüyorum. Bence benim gibi birçok Star Wars hayranı da bundan daha iyisini bekliyordu. Final filmi olması beklentileri daha da yüksekte tutuyor tabii.

Yinede izlenmeye değer güzel bir film olduğunu düşünüyorum. İzlemeden geçmemenizi öneriyorum. Zaten sıkı bir Star Wars takipçisi film çıkar çıkmaz sinemanın yolunu tutmuştur. İzlemeyenler için Star Wars: Skywalker’in Yükselişi’ni buraya bırakıyorum ve izlemenizi öneriyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :