img
Home / Dram / Sürücü – Drive (2011)

Sürücü – Drive (2011)

/
155 Views

Film Önerileri: Sürücü - Drive (2011)

Orjinal Adı: Drive – Sürücü

Sürücü IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2011

Filmin Süresi: 1 Saat 40 Dakika – 100 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Şubat 2012

Bütçe: 15.000.000$

Hasılat: 76.976.666$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Nicolas Winding Refn

Senarist: Hossein AminiJames Sallis

Müzikler: Cliff Martinez

Oyuncular: Ryan GoslingCarey MulliganBryan CranstonAlbert BrooksOscar IsaacChristina HendricksRon PerlmanKaden LeosJeff WolfeJames BiberiRuss TamblynJoe Bucaro IIITiara Parker

Film Konusu

Sürücü filmi, geçimini dublörlük yaparak sağlayan ve araba kullanma konusunda oldukça yetenekli olduğu için suç çetelerinin kaçmasına yardım ederek para kazanan sürücünün yaşadıklarını konu ediniyor. Hollywood’da yaşayan sürücünün yasa dışı hayatı, komşusu Irene’nin hapiste bulunan kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle bam başka bir boyuta taşınır.

Güzel komşusunu kıramayan sürücü, başının nasıl büyük bir belada olduğunu henüz göremez. sürücü bu işi aldıktan sonra artık Los Angeles dünyasının en tehlikeli çetelerinin hedefi konumuna gelir. Sürücünün artık hem kendi canını, hem İrene’nin hayatını hem de oğlunun hayatını kurtarmak zorundadır. Ancak bunun için yapacağı tek şey araba kullanmaktır. Yazar James Sallis’in romanından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılan filmin başrolünde Ryan Gosling gibi efsane bir isim bulunuyor.

Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks, Christina Hendricks, Ron Perlman ve Oscar Isaac gibi oyuncularda ona eşlik etmek üzere oyuncu kadrosunda bulunuyor. Aksiyon ve gerilimin en üst seviyede olduğu ve bir an bile boşluk vermeden izleyeceğiniz sürücü filmin yönetmen koltuğunda da ise Nicolas Winding Refn oturuyor.

Editörün Düşüncesi

Senaryo anlamında bir farklılık beklemeden izlemeniz gerekiyor. Ancak, kurgusu ve sürükleyiciliği gerçekten çok iyi. Özellikle Ryan Gosling sevenlerin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Zaten film birazda ön plana onun oyunculuğuyla çıkıyor.

Görsel anlamda yeterince doyurucu olan filmi izleyebilirsiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :