img
Home / Aksiyon / Suskunlar (2012)

Suskunlar (2012)

/
293 Views

Suskunlar

Suskunlar IMDB Puanı : 8.4/10

Yapım Yılı : 2012

Dizinin Süresi : 1 Saat 30 Dakika – 90 Dakika

Yaş Sınırı: 7+

Kaç Sezon : 2 Sezon

1.Sezon : 16 Bölüm
2.Sezon : 12 Bölüm

Yapımcı : Timur Savcı

Müzik : Aytekin Ataş

Yönetmen : Çağatay TosunÇağrı Vila LostuvalıHatice MemişUmur Turagay

Senarist : Pınar BulutAnıl Eke

Oyuncular : Murat YıldırımSarp AkkayaGüven Murat AkpınarAslı EnverBerk HakmanPelin Akil

Dizinin Konusu

Kuyudibi Mahallesi’nde kardeş gibi olan dört arkadaş Ecevit (Murat Yıldırım), Bilal (Sarp Akkaya), İbrahim (Güven Murat Akpınar) ve Zeki (Tugay Mercan) işledikleri masum bir suç yüzünden çocukken hapse düşerler. Girdikleri hapishanede darp, tecavüz ve miğde bulandıran bir çok işkenceye maruz kalmışlardır ve hayatları alt üst olmuştur.

Dört arkadaş hapishanede başlarına gelenleri unutacaklarına, kimseye bundan söz etmeyeceklerine bu sırrın ölene kadar dördü arasında kalacağına ve birbirlerini bir daha hiç görmeyeceklerine dair birbirlerine söz verirler.

Yıllar geçer ve bu dört arkadaştan bir tanesi bu suskunluğu bozar ve ölür. Arkadaşlarının ölümünün ardından geride kalan hayatları birbirinden çok farklı olan üç dost bir araya gelir.

Artık bu ekip geçmişte yaşadıkları ve unutamadıkları utanç verici olaylar için intikam peşinde olacaklardır. Üç arkadaşa yardımcı olacak kişi ise çocuk çetelerinin vazgeçilmezi olan Ahu (Aslı Enver) olacaktır.

Editörün Düşüncesi

Suskunlar adlı dizi 2012 senesine damgasını vurmuş ve gerçekten herkesin izlemesi gereken herkesin arşivinde bulunması gereken dizilerden bir tanesidir.

Son derece üzücü sahneleri ve müzikleriyle izleyenleri gözyaşlarına boğan dizi Türk Dizi Tarihini sallayan dizilerden biridir.

Beğenerek ve defalarca izlediğim Suskunlar adlı diziyi izlemeyenlere önerim oturup izlemeleridir. Diziyi izlerken sinirlenecek ve gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Oyuncular gerçekten rollerini layığıyla yapmayı başarmıştır.

Her şeyi ile başından sonuna kadar kusursuz bulduğum bu dizi tekrar tekrar televizyon ekranlarında olmalı diye düşünüyorum.

Diziyi izlemediyseniz bir an önce başlayın derim, emin olun diziyi ne zaman bitirdiğinizi anlamayacaksınız bile. Fazlasıyla sürükleyici ve merak uyandırıcı.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :