Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Suyun Sesi – The Shape of Water (2017)

Suyun Sesi – The Shape of Water (2017)

Film Önerileri: Suyun Sesi - The Shape of Water (2017) İzle

Orjinal Adı: The Shape of Water – Suyun Sesi

Suyun Sesi IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 2 Saat 3 Dakika – 123 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Şubat 2018

Bütçe: 19.400.000$

Hasılat: 195.333.312$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Guillermo del Toro

Senarist: Guillermo del Toro – Vanessa Taylor

Müzikler: Alexandre Desplat

Oyuncular: Sally HawkinsMichael ShannonRichard JenkinsOctavia SpencerMichael StuhlbargDoug JonesDavid HewlettNick SearcyStewart ArnottNigel BennettLauren Lee SmithMartin RoachAllegra FultonJohn KapelosMorgan Kelly

Suyun Sesi Film Konusu

Suyun Sesi filmi Fantastik ve Dram türlerinin birleşimi ile ortaya çıkan etkileyici bir yapıttır. Elisa adında yalnız yaşayan bir kız, soğuk savaşın yaşandığı Amerika’da bulunmaktadır. Sessiz ve sıradan bir yaşama sahip olan Elisa çok gizli bir laboratuvarda temizlikçi olarak görev yapar. Yine kendisi gibi temizlik işlerinde görevli olan Zelda ile birlikte hiç tanık olmaması gereken bazı şeyleri görür.

Elisa’nın hayatı bu tanık oldukları gizli deney ile çok büyük bir değişikliğe uğrar. Suyun içine hapsolmuş bir şekilde bulunan insan benzeri ama insan olmayan bir yaratığın acımasızca deneylerde kullanıldığını anlar. Elisa bir şekilde onunla iletişim kurmaya çalışır.

Aynı dili konuşamıyorlardı, birbirlerini hiç anlamıyorlardı, hatta genetikleri bile tamamen farklıydı. Ama bu ikili arasında oluşan bağ ile tarifsiz bir şekilde bir araya geliyor ve ikisinin de hayatları değişiyordu. 1963 yılının o soğuk savaş dönemlerini ve orada yaşananları tüm çıplaklığı ile beyaz perdeye aktarılması oldukça cesurcaydı. Bu yönden bakınca bile izlenmeye değer bir film olarak karşımıza çıkıyor.

Editörün Düşüncesi

Çok ilginç bir oscar ödüllü film olduğunu söyleyebilirim. Ben ilk izledim, hiç beğenmedim. Sonra tekrar izlediğimde biraz daha kafa yormam gerekti ama sonunda beğendiğimi söyleyebilirim. Yani bence çok iyi bir film değil ama izlemek istiyorsanız yine de izleyebilirsiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 7.0/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :