img
Home / Aksiyon / Taşıyıcı 2 (2005)

Taşıyıcı 2 (2005)

/
227 Views

Taşıyıcı 2

Orjinal Adı: Transporter 2

Taşıyıcı 2 IMDB Puanı: 6.3/10

Yapım Yılı: 2005

Filmin Süresi: 1 Saat 27 Dakika – 87 Dakika

Gösterim Tarihi: 3 Ağustos 2005

Bütçe: 32.000.000$

Hasılat: 85.167.639$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Louis Leterrier

Senarist: Luc BessonRobert Mark Kamen

Müzikler: Kate Nauta

Oyuncular: Jason StathamAlessandro GassmanAmber ValettaMatthew Modine – Kate Nauta

Filmin Konusu

Frank (Jason Statham) yorucu ve heyecanı hiç eksik olmayan macera dolu hayatına bir süre ara vermeye karar verir. Kendisine Miami sahillerinde oyalanacak sakin işler bulur ve onlarla uğraşmaya başlar.

Fakat Frank’in geçmişi onu takip edecek ve işler planladığı gibi gitmeyecektir. Yeni görevi Frank’i beklemektedir ve bu seferki taşıyıcılık görevi çok daha zorlu ve çok daha tehlikelidir.

Editörün Düşüncesi

Taşıyıcı serisi Taşıyıcı 2 filmi ile devam ediyor. Yine birinci filmdeki gibi aksiyona doyacak ve durduğunuz yerde duramayacaksınız.

Jason Statham yine başrol oyunculuğunu üstleniyor ve filmdeki dövüş ve aksiyon sahneleri ile izleyiciyi büyülemeyi başarıyor. Filmde gerçekten fazlasıyla kaliteli aksiyon sahneleri göreceksiniz. Statham olağan üstü dövüş sahneleri ve yetenekleriyle tam bir görsel şölen sergiliyor.

Frank rolündeki Jason Statham yaşadığı hayattan yorulmuş ve biraz kafa dinlemek için Miami sahillerinde oyalanmaktadır. Fakat Frank’in peşini geçmişteki tehlikeli hayatı bırakmaz ve macera dolu yeni bir görev ile yoluna devam etmek zorunda kalır. Bu seferki görev diğerlerinden çok daha zor ve çok daha tehlikelidir.

Serinin ikinci filmi olan Taşıyıcı 2 bana göre ilk filmin üstüne koyarak devam etmiş. Devam filmlerinde sıkça rastladığımız şeylerden bir tanesi ilk filmin altında kalması olmuştur ancak bana kalırsa  bu seride öyle bir şey yok aksine daha güzel bir film ile yola devam etmişler.

Sürükleyici aksiyonu ve başarılı oyunculukları ile Taşıyıcı 2 son derece başarılı bir film olmayı ve şiddetle tavsiye edebileceğim bir film olmayı başaran bir film olmayı başarmıştır. Bu filmi izlemeyenlere önerim bu filmi izlemeden geçmemeleri olacaktır.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :