img
Home / Bilim Kurgu / Tau (2018)

Tau (2018)

Film Önerileri: Tau (2018)

Orjinal Adı: Tau

Tau IMDB Puanı: 5.8/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 1 Saat 37 Dakika – 97 Dakika

Gösterim Tarihi: 29 Haziran 2018

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Federico D’Alessandro

Senarist: Noga Landau

Müzikler: Bear McCreary

Oyuncular: Maika MonroeEd SkreinGary OldmanFiston BarekIvana ZivkovicPaul Leonard MurrayDragoljub LjubicicIrene Chiengue ChiendjoSharon D. ClarkeIan Virgo

Tau Film Konusu

Tau filmi Alex adında sadist bir dahi olan ve teknoloji dünyasının en çok tanınan isimlerin başından gelen bu adamı konu ediniyor. Tau adını verdiği ve teknolojinin tüm imkanları ile donatılmış olan evini bir laboratuvar gibi kullanmaya başlar. Kaçırdığı insanları, kafalarının arkasına bir çip yerleştirerek onlar üzerinde deneyler yapar. Bu deneylerin hepsi yasa dışıdır.

Bu kobaylardan biri olan Julia ismindeki kadın yalnız bir şekilde evinde yaşamaktaydı. Onu kaçıran Alex, yüksek güvenlikli evin bir odasına kapatır. Burada önceden kaçırılan ve bekletilen iki kişi daha vardır. Julia oraya girer girmez hemen oradan kaçma planları yapmaya başlar. Julia bir patlama yaparak alt kattan kaçmayı başarır. Ancak bu sırada Tau’nun kontrolünde olan teknolojik bir makine diğer iki insanı öldürür.

Bu sırada Julia’yı hedef alan makine onu öldürmek üzereyken Alex içeri girer ve makinayı durdurur. Diğer iki insanın ölmesi onun yaptığı deneyde ilerlediği tüm bilgileri kaybetmesine neden olmuştu. Bu bilgileri yeniden kazanmak için elinde sadece Julia kalmıştı ve tüm testleri onunla yapacaktı.

Editörün Düşüncesi

Netflix’in genel film yapısında olduğu gibi farklı senaryo ve kısıtlı imkanlarla Maika Monroe’nun iyi oyunculuğuyla süslenmiş güzel bir film olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 7.0/10

İyi Seyirler…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :