Hit enter after type your search item
img
Home / En İyi Filmler Listesi / Tekrar Tekrar İzleyeceğiniz Şiddetle Tavsiye Filmler

Tekrar Tekrar İzleyeceğiniz Şiddetle Tavsiye Filmler

Her gün bir sürü yeni yapımlar çıkıyor, teknoloji gelişiyor, sanat farklılaşıyor derken bazı filmler var ki, ne kadar çok izlerseniz izleyin yeniden izlemek istiyorsunuz. Bazılarının etkisinden asla kurtulamıyor, filmi kendinizle bütünleştiriyorsunuz. Bazı filmler sizi anlatıyor gibi hissettirirken, bazıları yaşamak istediğiniz hayatları size izletiyor. Hal böyleyken bizde Film Bul ekibi olarak tekrar tekrar izlediğimiz ve etkisinden asla çıkamadığımız yapımları sizin için listelemeye karar verdik. Şiddetle tavsiye filmler listemizi sürekli olarak güncel tutmaya çalışacağız. Bu yüzden yazımızı sık kullanılanlara ekleyip takip etmenizde fayda olacaktır.

Mutlaka izlenmesi gereken şiddetle tavsiye filmler

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness) 2008

Özellikle bizim ülkemizde insanlar motivasyonlara ihtiyaç duyar. Bazen hayatta her şey yolunda gitmeyebilir. Böyle zamanlarda kimimiz yalnız, kimimiz de çaresiz hissederiz. İşte tamda bu tarz durumlarda motivasyona ihtiyaç duyarız, içimizdeki umudu ayağa kaldırmaya, kendimiz ayağa kalkmaya çalışırız. Umudunu kaybetme filmi gerçek bir hayat hikayesinden sinemaya uyarlanmış, Will Smith’in harika ötesi oyunculuğuyla asla unutamayacağınız bir film olacak. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerin başında geldiği için ilk sırada yer vermek istedim.

İhtiyar Delikanlı (OldBoy) 2003

Film izlerken şaşırmak, ne olacağını kestirememek harika bir duygudur bence. Hem filmin sürükleyiciliği artar, hem de izleyici filmin içinde bulur kendini. Bu filmi izlerken, kurgusuna, konusuna ve gördüklerinizin etkisine sizde inanamayacaksınız. Kore yapımı olan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Kral Arthur(King Arthur) 2004

Kral Arthur efsanesinin bir çok film ve diziye konu olduğunu biliyoruz. Ve nedense hepsinde bu efsane farklı farklı anlatıldı. Bu efsane hiçbir yapımda en doğru ve şeffaf haliyle anlatılmadı. 2004 yapımı Kral Arthur filmi, belki de efsaneye en yakın film olabilir. Film müzikleriyle kendisine bağlayıp doğru kurgu ve yönetmenin başarılı hamleleriyle son derece başarılı bir yapım. Şiddetle tavsiye filmleri listemizde de üst sıralarda yer alıyor.

Contratiempo 2016

Özellikle son dönemlerde İspanyol sineması büyük bir atağa geçerek mükemmel yapımlar üretmeye başladı. Bize göre bunların en başarılı olanı ise Contratiempo. Asla ne olacağını kestiremediğiniz filmde, gerilim alanında çok başarılı bir iş çıkartılmış. Oyunculuklardan, senaryoya bu alanlarda da iyi bir çalışma örneği olarak göze çarpıyor. Filmle ilgili detaylı bilgiyi sitemizden öğrenebilirsiniz.

Ölümlü Dünya 2018

Türk sinemasının en başarılı yapımlarından biri olduğunu düşünüyoruz. Gişede hak ettiği değeri bulmasa da, sonrasında mükemmel bir yapım olduğunu defalarca kanıtladı. Ve bir izleyenin bir kere daha izlediği, devam filmlerinin çekilmesi gerektiği söylenen bir yapım haline geldi. Eğer hala Ölümlü Dünya’yı izleyemediyseniz, hemen izleyin. Ali Atay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve müthiş bir oyuncu kadrosunun eşlik ettiği filmde, senaryoya da diyecek hiçbir eleştirimiz yok.

Forrest Gump 1994

Tom Hanks’in defalarca ödül almış ve bir çok ödüle de aday gösterilmiş filmi. IMDB gibi otoriter sitelerde en üst sıralarda yer alan filmde, müthiş bir motivasyon ve başarı hikayesi ele alınıyor. Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listelerinde hep yer bulan Forrest Gump bizimde listemizde yer alıyor.

Sil Baştan(Eternal Sunshine Of The Spotless Mind) 2004

Jim Carrey gibi bir adam bir insanı ne kadar hüzne boğabilir bunu hiç düşündünüz mü? Muhakkak bugüne kadar film önerisi istediğiniz en az bir yerde bu filmle karşılaştınız. Eğer halen izlemediyseniz lütfen izleyin. Film sadece saf aşkı anlatmıyor, içerisinde birçok hissi barındıran ve izleyiciye de bu hisleri aktaran bir film.

Ayla 2017

Yaşanmış gerçek bir hikayeden alınan ve Türk sinemasının son zamanlardaki en başarılı yapımlarından birinde sıra. Bir dönem filmi özelliği taşıyan Ayla’da o dönem yaşanmış olan zorluklar tüm çıplaklığıyla karşımıza çıkıyor. Belki de çoğumuz Kore savaşı döneminde neler yaşandığını, ülkemizin neler yaptığını bilmiyoruz. Ancak şöyle bir gerçek var ki, bizim insanımız hangi şartta, nerde olursa olsun yardıma ihtiyaç duyan kimse ona el uzatır. Dijital Yapım Evi, son derece başarılı yapımlar üretmeye devam ediyor. Bu tarz yapım firmalarının yanında durursa, Türk sineması hayal ettiğimiz noktalara çok daha hızlı yükseltmemiz mümkün olacaktır.

Cesur Yürek (Braveheart) 1995

Özgürlük, kelimesi size neyi ifade ediyor. Bizim için etek giyen erkek algısıyla ilk karşılaştığımız dönemlerdeki adam gibi adam tabirinin İskoç kökenlisi Mel Gibson’ı hatırlatıyor. Bir dönem filmi olmasına ve çekildiği döneme göre halen günümüzde aynı etkiyi ve aynı duyguyu taşıyan yapımlarla karşılaşamıyor olmamız, sanırım bu filmin ne kadar iyi bir film olduğunu kanıtlamaya yetiyordur. Şiddetle tavsiye filmler listemizde mutlaka izlemeniz gereken bir başka yapım olan ve en iyi tarihi savaş filmleri listelerinde de ilk sıralardan inmeyen Cesur Yürek!

Benim Adım Khan(My Name is Khan) 2010

Bir toplumda ön yargının ve genellemenin ne kadar kötü olduğunu tüm çıplaklığıyla ve tüm samimiyetiyle beyaz perdeye yansıtan, Hint sinemasının en başarılı yapımlarından biri olan “Benim Adım Khan”. Mutlaka izlemelisiniz, izlerken hem gülecek hem hüzünleneceksiniz ama bu filmi çok seveceksiniz. Shah Rukh Khan’ın mükemmel oyunculuğu, müthiş bir senaryoyla birleşince, Hint sinemasının sıkıcı gereksiz sahnelerinde de arınınca müthiş bir filmle karşılaşıyorsunuz. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film, My Name is Khan!

Yüz Yüze (Face OFF) 1997

Sadece döneminin değil, bir çok kesime göre günümüzde bile son derece başarılı bir film. John Travolta ve Nicholas Cage’in kariyer zirvesi yaptıkları filmlerden biri olabilir. Müthiş bir senaryo ve başarılı bir işleyişle, popüler oyuncu kadrosu birleşince mutlaka izlenilmesi gereken bir film doğuyor.

Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par) 2007

img

Aamir Khan efsanesinden bir baş yapıt daha. Farklı senaryosu ve akıcılığıyla Hint filmleri arasında ilk sıralarda yer alan mutlaka izlemeniz gereken filmlerden bir tanesi. Disleksi, otizm gibi hastalıkları doğru bilinmediğinden, bu tarz hastalıklara sahip olan bireylere ne yazık ki yanlış yetiştirip, yanlış bir gelecek kurguluyoruz. Filmde buna dikkat çekerek, çok başarılı bir iş çıkartılmış.

Titanik (Titanic) 1997

Film Önerileri: Titanik İzle

Bu filmi bilmeyen yoktur, ama yeni nesilde izleyemeyenler olabilir. James Cameron’un dönemin şartlarına göre müthiş bir şekilde hazırlayıp beyaz perdeye aktardığı Titanik, geçmişte olduğu kadar bugünde mutlaka izlemeniz gereken en başarılı romantik-dram filmlerinden biri olabilir. Süresi uzun gibi gelebilir ama zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınızın garantisini verebilirim.

Gladyatör (Gladiator) 2000

Gladyatör (2000)

Russell Crowe denince akla ilk gelen filmlerden biri olabilir. Çünkü baştan sona tarihi savaş filmleri sevenler için görsel bir ölen sunuyor. Senaryosu, yönetmen başarısı ve müziklerin filmle uyumu diye uzayacak müthiş bir listemiz var. Oyuncu kadrosu filme çok iyi oturmuş ve bir döneme izini bırakan, günümüzde halen yayınlandığında veya aklımıza geldiğinde oturup keyifle izlediğimiz müthiş bir yapım.

Yedinci Koğuştaki Mucize 2019

7. Koğuştaki Mucize

Usta oyuncu Aras Bulut İynemli’nin başrolünde olduğu film, ülkemiz için gurur kaynağı oldu. Yayınlandığı Netflix platformunda en çok izlenen filmler arasına girdi. Ve yurtdışında da birçok tanınmış sima bu filmi izleyip, sosyal medya hesaplarından ne kadar ağladıklarını yayınladılar. Gerçekten tam bir dram üzerine kurulmuş olan film, senaryo, oyunculuk ve yönetmen başarısı olarak ülkemize ait en iyi yapımlar arasında yer alacaktır.

Hizmetçi (Handmaiden) 2016

Kore Filmi - Hizmetçi

Kore yapımı olan film, o kadar garip bir şekilde sizi ekrana kilitleyecek ki bittiğinde ne olduğunu bile anlamayacaksınız. Bu nasıl bir kurgudur, nasıl bir sürükleyiciliktir diye çok şaşıracaksınız. Son derece orjinal bir hikayeye sahip olan filmde, karakterlerin birbiriyle uyumu ve oynayarak bize yaşattıkları hisleri izlerken büyüleneceksiniz. Dönem filmi olarak tasarlanmış film, zamanı gayet başarılı bir şekilde yansıtarak filme, konusundan ve hikayesinden  bağımsız bir hava katmış.

Yeşil Yol (The Green Mile) 1999

Yeşil Yol

Tom Hanks’in en iyi filmlerinden biri olan Yeşil Yol, küçük ama dev bir adamı ele alıyor. Filmde o kadar güzel bir dram yansıtılıyor ki, uzun süre etkisinden çıkamıyorsunuz. Filmde yaşananlar adeta içinize siniyor ve neden izledim diye kendinizi sorgular şekilde buluyorsunuz.

3 Ahmak (3 Idiots) 2009

3 Ahmak

Aamir Khan’dan Hint sinemasına bir hediye daha. Gerçekten izlediğinizde sürekli olarak ne oluyor diyeceğiniz, çok eğlenip, çok hüzünleneceğiniz bir film. Hint filmleri için en kötü ön yargı gereksiz dans sahnelerinin filmde yarattığı kopukluktur, ancak bu filmde tam tersine bu sahneleri tekrar tekrar izleme ihtiyacı duyacaksınız. Şiddetle tavsiye filmler listemizde sıradaki filmimiz 3 Idiots, kesinlikle izleyin.

Yedi Yaşam (Seven Pounds) 2008

film önerileri yedi yaşam

“Tanrı Dünya’yı yedi günde yarattı, bense hayatımı yedi saniyede mahvettim!” bu söz filmin ilk sahnesinde yer alan bir söz ve izledikçe neden olduğunu anlayacağınız, izledikçe empati kuracağınız bir söz. Will Smith’i bizimle Film Bul ekibiyle tanıştıran en başarılı filmi: Yedi Yaşam.

Zincirsiz (Django Unchained) 2012

Zincirsiz

Farklı senaryosuyla hemen ilginizi çekecek ve uzun süresine rağmen, iyi ki izledim diyeceğiniz bir film. Bazı sahnelerinde filmden koptuğunuzu düşündürse de, parçalar birleşince bir bütün haline gelen bir Quentin Tarantino filmi.

Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge) 2016

Savaş Vadisi

Yaşanmış gerçek bir savaş hikayesinin en gerçekçi taraflarıyla ele alındığı bir aksiyon dram tarzı film. Filmi hikayesine uydurabilmek için sarf edilen çaba izlendikten sonra anlaşılıyor. Soluksuz izlenebilecek bir savaş filmi olan “Hacksaw Ridge” yeri uzun süre doldurulamayacak kadar güzel bir yapım!

Parazit (Parasite) 2019

Parazit

Kore sinemasını öne çıkaran en büyük unsur, filmlerinde ve dizilerinde yaratıcılıklarını ön plana çıkarıyor olmalarıdır. Parazit’te bu yaratıcılığın çok iyi bir örneği. Filmin senaryosunun farklılığı ve sürekli olarak merak içinde izleyiciyi ekrana bağlaması filmi izlemek için en büyük sebebiniz olabilir. Kurgusu ve senaryosunun başarısı kadar, oyuncularında buna ayak uydurmaları zaten filmi çok ileri bir noktaya taşımış oluyor.

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) 1994

esaretin bedeli

Beyaz perdeye yansıtıldığı ilk günden beri, hemen hemen tüm mecralarda ilk sırada gösterilen ve mutlaka izlenilmesi gereken bir film. Morgan Freeman farkıyla tanıştıran ilk film olmasının yanında, bir çok dalda ödül alan oskarlık bir film. İlginç senaryosu ve ekrana kilitleyen kurgusuyla, oyuncuların başarısı da eklenince ortaya müthiş bir yapım çıkıyor.

Jab tak hai jaan (2012)

Hint Film Önerileri: Jab Tak Hai Jaan 2012 İzle

Shah Rukh Khan tıpkı en büyük rakibi Aamir Khan gibi, Hint sinemasını çok iyi yerlere getiren bir diğer oyuncu. Bu başarısını perçinleyen en iyi filmlerinden birisi de bu film olsa gerek. Bazen bu kadarda değil gibi tepkiler vereceksiniz. Veya abartıldığını düşündüğünüz sahneler ki bize göre de kesinlikle bu durum böyle, ancak yine de izlemeniz gereken filmlerden bir tanesi.

Milyoner  (Slumdog Millionaire) 2008

Milyoner (2008)

Kim milyoner olmak ister? yarışması bilindiği üzere Dünya’da bir çok ülkede bulunmaktadır. Ve hepsinde de çeşitli hikayeler türemektedir. Bu filmde bu yarışma öyle bir ele alınmış k, izleyince hem tüyleriniz diken diken olacak, hem de çok seveceksiniz. Hint filmi olmasına rağmen, dans ve şarkı sahnelerinin olmaması da oldukça şaşırtıcı açıkçası.

Dövüş Kulübü (Fight Club) 1999

dövüş kulübü

İzlenebilecek en iyi filmlerin belki de başında gelen Dövüş Kulübü, Brad Pitt efsanesinin oluşmasında büyük rol oynamış bir filmdir. Konusu, kurgusu ve oyunculukları çok başarılı olan filmde, insana dokunan müthiş bir hikaye ele alınıyor. Eğer henüz izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

Kefernahum (Capharnaüm) 2018

Film Önerileri: Kefernahum - Capharnaüm (2018) İzle

Cannes film festivalinde, jüri özel ödülünü alan bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Harika bir yönetmenlik başarısı ve müthiş bir senaryo. Daha önce izlediğiniz dramları bir kenara bırakın, bu filmde işlenen konunun gerçekliği ve size yansımasını adeta hissedeceksiniz.

Cennetin Krallığı (Kingdom of Heaven) 2005

Cennetin Krallığı(2005)

Beyaz perdeye yansıtılmış en iyi tarihi savaş filmleri arasında sayabileceğimiz bir film. Kudüs’ü ele alan ve onun için verilen harika ötesi mücadeleye konu edinen bir hikaye.

Eşkiya 1996

Eşkıya

Efsane oyuncu Şener Şen, bizi hep güldürmedi. Sadece komedi oyuncusu olmadığını defalarca kanıtladı, bu filmde bunun en büyük şahididir diyebiliriz. Uğur Yücel’le olan bu birliktelik Türk sinema tarihinin en başarılı işlerinden birinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Kesinle izlemeniz gereken efsane filmler listemizde şimdiki film: Eşkiya!

Er Ryan’ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) 1998

Er Ryan'ı Kurtarmak

Günümüzün en başarılı oyuncularını 1998 yılında, yaşanmış gerçek bir savaş hikayesinde izlemek istermisiniz? Vin Diesel’den, Matt Doman’a bir çok ünlü isim belki de bu filmdeki başarılarıyla daha sonraları yıldız oldular. Müthiş bir dönemsel savaş filmi örneği: Er Ryan’ı Kurtarmak!

V for Vendetta 2005

V for Vendetta

Tarihin asla unutmayacağı bir ayaklanma ve hafızalardan silinmeyecek bu maskenin sahibinin filmini izlemek ister misiniz? Bu filmde, bir başkaldırının ne kadar iyi yapılabileceğinin beyaz perdeye yansıtılmış halini izleyeceksiniz.

Mutlaka izlemeniz gereken şiddetle tavsiye filmler listemizi sürekli olarak güncellemeye çalışacağız. Bu listede seri filmlere yer vermedik, çünkü hepsine haksızlık olurdu. Seri filmler için ekstra bir liste oluşturacağız. Öncelikle bu listede henüz izlemediğiniz veya ön yargılı yaklaştığınız bir film varsa, mutlaka izlemenizi öneriyoruz. Siz değerli takipçilerimizin de mutlaka izlenmesi gereken şiddetle tavsiye filmler listemize eklemek istediğiniz film varsa bunu yorum bölümünden veya iletişim sayfamızdan bize iletmesini rica ediyoruz.

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :