img
Home / Aksiyon / Tetikçi 2 – Yüksek Gerilim (2009)

Tetikçi 2 – Yüksek Gerilim (2009)

/
257 Views

Tetikçi 2 - Yüksek Gerilim

Orjinal Adı: Crank: High Voltage

Tetikçi 2 – Yüksek Gerilim IMDB Puanı: 6.2/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 1 Saat 36 Dakika – 96 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Nisan 2009

Bütçe: 20.000.000$

Hasılat: 34.561.792$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Mark NeveldineBrian Taylor

Senarist: Mark Neveldine – Brian Taylor

Müzikler: Love and Hate

Oyuncular: Jason StathamAmy SmartEfren RamirezDwight YoakamDavid CarradineJose Pablo Cantillo

Filmin Konusu

Chev Chelios (Jason Statham) esir alınmış ve oradan kaçmanın yolunu bularak bir şekilde kurtulmayı başarmıştır. Chev yine bir kovalamacanın içine düşmüş ve kurtulmak için onlardan kaçması gerekmektedir.

Meksika çete lideri olan El Huron () ve 100 yaşındaki Çin suç örgütünün başı olan Poon Dong () Chev’in peşinde olan kişilerdir. Chev hem kaçmanın hemde intikamını almanın yollarını arayacaktır.

Editörün Düşüncesi

Tetikçi 2 – Yüksek Gerilim serinin ikinci filmi ile seyirciyle buluştu. Yine ilk filme benzer bir çok sahneler mevcut ve yine Jason Statham farkı ortada diye düşünüyorum.

Bana göre birçok seride karşılaştığımız ilk filmden sonraki düşüş bu filmde de boy göstermiş. Filmin aksiyonu yine oldukça yüksek, filmdeki dövüş sahneleri, kovalamacalar, araba sahneleri oldukça etkileyici.

Filmin başrol oyunculuğunu Statham’ın üstlenmesi filmin izlenmesi gerektiğinin en büyük mesajı bana kalırsa. Film kesinlikle sıkıcı değil oldukça akıcı ve heyecanlı seyrediyor fakat senaryoda beğenmediğim bir şeyler var. Eksik olduğunu düşündüğüm bazı yerler ve mantık dışı bulduğum birkaç sahne mevcut.

Birinci filminden sonra yine beklentiyi yüksek tutup izlediğim filmlerden bir tanesidir. Kötü diyemem ama ilk filmin altında kaldığını söyleyebilirim. Her şeye rağmen izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum.

Tetikçi 2 – Yüksek Gerilim zaman kaybı olarak değerlendirilecek bir film değil. İlk filmden sonra yüksek beklenti içerisine girmeden izlerseniz fazlasıyla keyif alabileceğiniz aksiyona doyup yine kaliteli esprilerle gülebileceğiniz bir film olmuş.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :