Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / The Gentlemen (2019)

The Gentlemen (2019)

Film Tavsiyeleri: The Gentlemen

Orjinal Adı: The Gentlemen

The Gentlemen IMDB Puanı: 7.9/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika – 113 Dakika

Gösterim Tarihi: 14 Şubat 2020

Bütçe: 22.000.000$

Hasılat: 114.996.853$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Guy Ritchie

Senarist: Guy Ritchie – Ivan AtkinsonMarn Davies

Müzikler: Cymande

Oyuncular: Matthew McConaugheyCharlie HunnamMichelle DockeryJeremy StrongLyne ReneeColin FarrellHenry GoldingTom Wu

Filmin Konusu

The Gentlemen filmi, büyük uğraşları sonucu kurulan bir suç imparatorluğunun başındaki adamı konu ediniyor. Mickey Pearson adındaki bu adam Londra’da yıllar boyunca çeşitli suçlara karışmış, çok büyük bir suç örgütü kurmuştur. Ancak artık bu işleri bırakmak ve ailesiyle birlikte Amerika’ya giderek daha sakin bir hayat sürmek ister.

Tüm bu işlerini devretmek ve alacağı parayla huzurlu bir yaşam hayal eden Mickey, ünlü bir milyarder olan Matthew ile görüşür ve her konuda anlaşır. Bu anlaşma sırasında ise Mickey’in en değerli arazilerine yıllardır olduğu gibi saldırılar sürmektedir ve onları korumak için çabalamaktadır. Mickey bir de peşine dedektif takmıştır. Fletcher adına ki bu dedektif Mickey’i suçüstü yapmak için yıllardır peşindedir. Mickey böyle bir sıkışıklıktan nasıl çıkacaktı?

Editörün Düşüncesi

Son dönemlerin popüler yönetmenlerinden biri olan Guy Ritchie’nin şu ana kadarki en iyi filmlerinden diyebilirim. Kingsman tadında bir şablonla ortaya konulmuş ama kesinlikle aynı şekilde ele alınmayan aksiyon-komedi tarzında güzel bir film olmuş.

Sürükleyici yapısı ve görsel şöleniyle aldığı puanları fazlasıyla hakeden bir film. Oyunculara bir parantez açmamız gerekirse, zaten rüştünü kanıtlamış oyuncuların, rollerinin hakkını fazlasıyla verdiklerini söylemek yanlış olmaz.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :