img
Home / Belgesel / The Last Dance (2020)

The Last Dance (2020)

Dizi Önerileri: The Last Dance - Michael Jordan

Orjinal Adı: The Last Dance

The Last Dance IMDB Puanı : 9.2 / 10

Yapım Yılı : 2020

Dizinin Süresi : 1 Saat

Kaç Sezon : 1 Sezon

1.Sezon: 10 Bölüm

Oyuncular: Michael JordanPhil JacksonDavid AldridgeScottie PippenSteve KerrMichael WilbonDeloris JordanAndrea KremerJohn PaxsonBill WenningtonB.J. ArmstrongBob CostasAhmad RashadJerry ReinsdorfDennis RodmanSam SmithDavid SternRick Telander

The Last Dance Dizi Konusu

The Last Dance dizisi bir belgesel ve biyografi türünde olup, Michael Jordan’ın hayatını konu edinmektedir. Michael Jordan’ın o efsanevi kariyerini kare kare anlatan müthiş bir yapıt. Filmde odak nokta olarak 1997 – 1998 sezonu ele alınmaktadır. Bu sezonda pek çok bilinmeyen bulunmaktadır ve bu belgeselde en ince ayrıntılarına kadar dokunulmuştur. Bilinmeyen tüm gerçekler gözler önüne serilmiştir.

O dönem Michael Jordan’ın liderliğini yaptığı Chicago Bulls takımının yükselişi ve altıncı kez NBA şampiyonluğu kazanmasında yaşanan önemli anlara odaklanıyor. The Last Dance filminde bir kısım gün yüzü görmemiş görüntülerle hazırlanmış. Çok sıkı bir arşiv çalışması neticesinde ortaya çıkartılmış.

Aslında bu belgesel çekilmesi en kolay belgesellerden birisiydi. Çünkü her anı başarılarla dolu ve kamera karşısında sürekli yer almış büyük bir yıldız olan Michael Jordan gibi efsanevi bir isimi anlatıyorsunuz. Yaşamında pek çok önemli an olmuş ve bu anların hepsi kameralar ile kayıt altına alınmış. Burada yapımcıların yapması gereken tek şey iyi bir arşiv taraması ile en iyi görüntüleri birleştirmek olmuş.

Editörün Düşüncesi

Michael Jordan efsanesinin hayatını konu edinmesi yaşadıkları arkadaşlarının anlattıkları sizi o kadar etkileyecek ki, belki de ihtiyaç duyduğunuz motivasyon bu dizi sayesinde gerçekleşecek. Aslında dizi olarak değilde 10 bölümlük bir belgesel olarak bakmanız daha doğru olacaktır.

Ayrıca belgeselin içerisinde daha bir çok ünlü yıldızında fikirlerine yer verilmesi çok şık durmuş. Ancak, her halükarda kesinlikle izlenmesi gereken bir belgesel olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Belgesele Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :