img
Home / Aksiyon / The Last Kingdom (2015 – )

The Last Kingdom (2015 – )

/
119 Views

The Last Kingdom

The Last Kingdom IMDB Puanı : 8.3 / 10

Yapım Yılı : 2015 –

Dizinin Süresi : 60 Dakika

Kaç Sezon : 4 Sezon

1.Sezon : 8 Bölüm
2.Sezon : 8 Bölüm
3.Sezon : 10 Bölüm
4.Sezon : 6 Bölüm

Yaratıcılar: Lydia AdentunjiStephen ButchardBernard CornwellSophie PetzalBen Vanstone

Oyuncular: Alexander DreymonIan HartDavid DawsonEliza ButterworthHarry McEntireArnas FedaraviciusMillie BradyAdrian BouchetEmily CoxMark RowleyTovy RegboJeppe Beck LaursenJames NorthcoteSimon KunzTobias SantelmannEva BirthistleJulia Bache-WiigTimothy InnesAdrian BowerCavan ClerkinPeri BaumeisterChristian HillborgMagnus BruunBjörn BengtssonBrian VernelOla RapaceMagnus SamuelssonThomas W.GabrielssonOle Christoffer ErtvaagAmy WrenGerard KearnsJoseph MillsonSean GilderRune TemteThure LindhardtAlexandre Willaume

Dizinin Konusu

İngiltere’nin pagan istilası altında olduğu dönemlerde, babası bir ingiliz kralı olan Uhtred’ın hikayesini anlatmaktadır. Babası paganlarla savaşırken ölen Uhtred, savaştan sonra esir alınır ve paganların kölesi olarak büyür. Ancak ona bir köle gibi davranmak yerine kendi çocuklarıymış gibi davranıp yetiştirmişlerdir. Uhtred henüz çocuk yaşından bu şekilde büyütülünce ingilizden çok, bir pagan gibi yaşamaya alışmıştır.

Yetiştirildiği pagan aile, bir gece saldırıya uğrar ve hepsi öldürülür, Uhtred hariç. Uhtred’ta gidebileceği tek yer olan İngiltere’ye geri döner. Babası ölünce yerine geçen amcası tahta Uhtred’ın geçeceği korkusuyla onu yok etme planları yapar. Ve krallığın her köşesine paganları katledenin Uhtred olduğunu söyler. Uhtred’ın artık gidecek hiç bir yeri kalmamıştır. İki tarafta da hain olarak görünen Uhtred hayatta kalabilmek için kanının son damlasına kadar savaşacaktır. Kalbindeki güzelliği fark edenler Uhtred’ın dostluğunu, ona inanmayanlar ise öfkesini tadacaklardır.

Editörün Düşüncesi

The Last Kingdom ilk olarak BBC dizisi olarak yayınlanmaya başlanmıştır. Ancak yakaladığı başarı sayesinde, Netflix tarafından tüm hakları satın alınarak bu platformda yayınlanmaya devam etmiştir.

Bernard Cornwell’in “Saxon Warlord Chronicles” kitabından uyarlanan hikayesiyle izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor. Dizi önerileri listemizde, medyayı ele geçiren Netflix’in satın aldığı bir başarı: The Last Kingdom.

Viking dizisini biliyorsanız, onunla bağdaştırabileceğiniz yanları mevcut. Hikaye genelde aynı kurguyla devam ediyor gibi görünse de adım adım son krallığa doğru bir hikayeyi konu ediniyor.

Dizi sürükleyici bir dizi fakat, bazen insanın sıkıldığı da oluyor. Bunu da senaryoya bağlıyorum.

Benim Bu Diziye Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :