Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / The Vault – Way Down (2021)

The Vault – Way Down (2021)

Film Bul - Way Down - The Vault - 2021

Orjinal Adı: The Vault

Way Down IMDB Puanı: 6.4/10

Yapım Yılı: 2021

Filmin Süresi: 1 Saat 58 Dakika – 118 Dakika

Gösterim Tarihi: 12 Kasım 2021

Hasılat: 768.366$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Jaume Balaguero

Senarist: Rafa MartinezAndres M. KoppelBorja Glez. SantaolallaMichel GaztambideRowan Athale

Müzikler: Arnau Bataller

Oyuncular: Freddie HighmoreAstrid Berges-FrisbeySam RileyLiam CunninghamJose CoronadoLuis TosarEmilio Gutierrez CabaAxel SteinDaniel HolguinFamke JanssenJames GiblinFrank Feys

Way Down Fragmanı

Filmin Konusu

Walter zengin bir hazine avcısıdır. Tüm mal varlığını bu uğurda harcamaya hazır olan Walter, hazine araştırmalarına yıllardır süre gelen ekibiyle devam etmektedir. Çok büyük bir hazineye ulaştığı sırada, devletin şok baskınıyla elindeki tüm hazinelere el koyulan Walter, kendi çabalarıyla bulduğu hazineyi devlete bırakmayacaktır.

Bu uğurda büyük bir plan yaparak İspanya Merkez Bankası’nı soymaya çalışırlar.

Editörün Düşüncesi

İspanya sineması özellikle son dönemlerde ciddi anlamda öne çıkmaya başardı. Özellikle şok senaryolarıyla izleyiciyi fazlasıyla etkileyen İspanya sineması bana göre bu filmde, kurgu alanında da müthiş bir iş çıkartmış.

İspanya sinemasına Contratiempo filmiyle merak saldım. Ve gerçekten çok uzun zamandır bu kadar başarılı bir gerilim filmi izlememiştim. Aynı duyguları tam anlamıyla olmasa da Way Down filminde de hissettiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

Oyunculukların genel olarak başarılı olduğunu düşünüyorum. Konu itibariyle de benzerine fazlasıyla rastladığımız bir hikaye kurgulanmış. Sürükleyicilik ve kurgu olarak gerçekten olağanüstü bir iş çıkartılmış. Yönetmenleri sıkı bir şekilde takip etmeye başladım, çünkü gerçekten spoiler veremeyeceğim için sadece şu kadarını söyleyeyim. Bir sahne var ki, eminim izlediğinizde hepinizin fark edebileceği mükemmellikte olmuş. Son dönemlerde çok fazla vay be dedirten film izlememiştim.

Gerilim konusunda İspanyol sinemasının çok fazla öne çıktığını düşünüyorum. Bu durumu çok iyi başarabiliyorlar. Sihirbazlar Çetesi, İtalyan İşi gibi filmlerden sonra soygun filmleri listeme eklediğim filmlerden biri olmayı başardı. Filmin kötü taraflarına gelecek olursak, bazı sahnelerin kopukluğu ve senaryonun azda olsa ucu açık bırakılmış olması beni filme negatif düşüren ufak detaylardan oldu.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :