Dizi Önerileri: The Wire Dizisi İzle

Orjinal Adı: The Wire

The Wire IMDB Puanı : 9.3 / 10

Yapım Yılı : 2002 – 2008

Dizinin Süresi : 59 Dakika

Kaç Sezon : 5 Sezon

1.Sezon: 13 Bölüm

2.Sezon: 12 Bölüm

3.Sezon: 12 Bölüm

4.Sezon: 13 Bölüm

5.Sezon: 10 Bölüm

Yaratıcılar: David Simon

Oyuncular: Dominic WestJohn DomanDeirdre LovejoyWendell PierceLance ReddickSonja SohnSeth GilliamDomenick LombardozziClarke PetersAndre RoyoMichael Kenneth WilliamsJim True-FrostFrankie FaisonCorey Parker RobinsonDelaney WilliamsJ.D. WilliamsWood Harris

The Wire Dizi Konusu

The Wire dizisi Amerika’nın HBO kanalında 2002 ve 2008 yılları arasında yayınlanmış uzun soluklu bir dizidir. Polisiye, suç ve dram türlerini barındıran dizi toplam 5 sezon 60 bölüm sürmüştür. The Wire dizisi Baltimore şehrin arka sokaklarındaki karanlıklarda geçmektedir.

Uyuşturucu ve polis savaşları gibi pek çok suçun işlenmesine tanık oluyoruz. Her sezon ayrı bir konu ile sürükleyici özelliği sayesinde oldukça sevilmiştir. Dizinin temelinde polis, siyaset ve mafya suç örgütleri bulunuyor. Öyle ki dizinin senaryo ekibinde eskiden görev yapmış şimdi ise emekli olmuş polislerde bulunuyor. Bu yüzden uyuşturucu ticareti olsun, işleyiş olsun çok gerçekçi ve hiç bilinmeyen bilgiler ile sahneler çekiliyor.

Dizinin temel konusu ise nerede ve hangi işte çalışırsanız çalışın, kurumunuzla mücadele etmeniz gerekiyor. Dizinin yönetmen koltuğunda David Simon oturmaktadır. Aynı şekilde senarist ekibinde de yer alan David’e George Pelecanos ve Ed Burns eşlik ediyor. Dominic West, Wendell Pierce, John Doman, Lance Reddick, Jamie Hector gibi isimlerde oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Editörün Düşüncesi

Yabancı polisiye dizi önerileri vermeye devam ediyoruz. Bu dizimiz de yine tipik polisiyelerden sıkılan izleyiciler için efsane bir öneri olduğunu düşünüyorum. Senaryosu ve kurgusu aşırı gerçekçi yorumlanmış bir dizi.

Benim Bu Diziye Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
18
Peh!
Tırt Tırt
12
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
10
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
8
İzlenir!
Puf! Puf!
6
Puf!
LOL LOL
4
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
2
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
18
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
12
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir