img
Home / Aksiyon / Transformers – Yenilenlerin İntikamı (2009)

Transformers – Yenilenlerin İntikamı (2009)

Transformers - Yenilenlerin İntikamı

Orjinal Adı: Transformers – Revenge of the Fallen

Transformers – Yenilenlerin İntikamı IMDB Puanı: 6.0/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 2 Saat 30 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Haziran 2009

Bütçe: 200.000.000$

Hasılat: 836.303.693$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Micheal Bay

Senarist: Ehren KrugerRoberto OrciAlex Kurtzman

Müzikler: Steve Jablonsky

Oyuncular: Shia LabeoufMegan FoxJosh Duhamel Tyrese GibsonJohn TurturroRamon RodriguezKevin DunnJulie WhiteIsabel Lucas

Filmin Konusu

Transformers serisinin birinci filmindeki kahramanlıklarının ardından Sam Witwicky(Shia Labeouf), artık normal bir hayata ayak uydurmak isteyecektir. Bu yeni yaşantısında üniversiteyi kazanan Sam, bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalacaktır. Mikaela’yı( Megan Fox ) ve koruyucu robotu olan Bumble Bee’yi geride bırakmak zorundadır.

Üniversiteye yeni bir hayata başlamaya giden Sam, her şeyden habersiz bu hayatına alışmaya çalışırken diğer tarafta Dünya’mız için hiç iyi olmayan olaylar gerçekleşecektir…

Birinci filmdeki Sektör 7 artık yetersiz görüldüğünden kapatıldı ve devlet onun yerine daha önce robotlarla tecrübe etmiş kişilerden oluşan NEST ekibi kurulmuştur. Bu ekip tüm robot faaliyetlerini kontrol etmek üzere devlet tarafından kurulmuştur.

Decepticon’lar, son yenilgilerinin ardından daha çok güçlenmek adına, liderlik matrixi adı verilen Cybertron gezegenin gücünü içinde barındıran bir tür enerjiyi ele geçirmek için akıllıca planlar yapmaktadırlar. Bu planın ilk aşamasında karşı çıkacak güçleri yok etmek vardır. Ancak unuttukları birileri onlara büyük bir yıkım yaşatacaktır.

Sam Witwicky, Mikaela, eski Sektör 7 ajanı Ajan Simons ve NEST ekibinin tecrübeli üyeleri insanlığı korumak için Autobot’larla birlikte mısır çöllerinde Decepticon’larla savaşacaklardır…

Editörün Düşüncesi

İlk filmde zaten belli bir seyirci kitlesine ulaştıktan sonra ikinci film kararı daha ilk film vizyondayken çıkmıştı. Micheal Bay’in tarihindeki en iyi yapımlarından biri olan Transformers serisinin ikinci filmi olan Transformers – Yenilenlerin İntikamı filmi senaryosuyla, kurgusuyla ve görsel efektlerinin muazzamlığıyla direk sizi alıp götürüyor.

Steve Jablonsky’e ayrı bir başlık açmamız gerekirse, bu filmde de müzikleriyle gerçekten bu sistemin en başarılı insanlarından biri olduğunu gösteriyor. Zaten oyuncu seçimlerinin birinci filmde bıraktığı etki sayesinde oyuncular bu sefer tecrübeyle robotlara olan uyumlarını arttırmışlar ve ortaya mükemmel bir film çıkmış.

Transformers – Yenilenlerin İntikamı filmini izlemenizi film önerisi olarak şiddetle tavsiye ediyorum…

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :