img
Home / Aksiyon / Truva (2004)

Truva (2004)

/
260 Views

Truva 2004

Orjinal adı: Troy

Truva IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 2 Saat 43 Dakika – 163 Dakika

Gösterim Tarihi: 9 Mayıs 2004

Bütçe: 175.000.000$

Hasılat: 497.409.852$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Wolfgang Petersen

Senarist: HomerDavid Benioff

Müzikler: James Horner

Oyuncular: Brad PittEric BanaOrlando BloomBrian CoxDiane KrugerBrendan GleesonSiri SveglerJohn ShrapnelNathan Jones

Filmin Konusu

Truva prensi Paris( Orlando Bloom ) şımarık bir gençtir. Yakışıklılığı ve çapkınlığıyla krallığına ün salmıştır. Abisi Hector( Eric Bana ) ile birlikte Sparta’ya barış görüşmeleri için gittiği sırada Sparta kralı Agamennon’un( Brian Cox ) kardeşi Menelaus’un( Brendan Gleeson ) karısı Helen’i( Diane Kruger ) baştan çıkartır. Ve Truva’ya dönerken abisinden kaçırır.

Agamennon bu saygısızlığı bir fırsat bilerek, tüm Yunan ordularını toplayarak Truva’ya savaşmak için gider. Her ne kadar Truva barıştan yana olsa da, prens Paris’in yaptığı bu saygısızlık affedilmeyecek ve savaş başlayacaktır…

Truva’nın kralın veliahtı Hector ve Sparta’lı Achilies( Brad Pitt ) tarihin gördüğü en büyük savaşçılardır. Bu savaşın kaderini bu iki efsanevi savaşçı belirleyecektir.

Editörün Düşüncesi

Hector ve Achilies karakterleriyle başlamam sanırım en doğrusu olacaktır. Truva filminde bu iki karakterin aslında temiz olan kalpleri, savaş meydanlarında kana bulanacaktır…

Mükemmel görsel efektleri ve savaş sahneleri son derece başarılı olan Truva filminde bana göre tek problem bazı senaryo kaynaklı hatalar olmuş.

Kesilikle bilinen Truva’nın tarihini anlatmamakla birlikte özellikle kaleyi içten fethetme taktiklerinin başında gelen, At sahnesinin kullanımı ve filmin finalindeki kopukluklar beni rahatsız etti.

Fakat, yinede halen sıkça rastladığımız bazı sahnelerin mimarı Truva filminin film önerileri listemize eklemekten keyif duyuyorum. Mutlaka izlemeniz gereken efsane savaş fimi: Truva (2004)

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :